''Dom Gościnny'' Parafii Ewangelicko - Augsburskiej
Kategoria: Inne
Miejsce: Istebna
W obiekcie znajdziesz:
kuchnia do dyspozycji kuchnia do dyspozycji
sala konferencyjna sala konferencyjna
parking parking
pokoje dwuosobowe pokoje dwuosobowe
pokoje trzyosobowe pokoje trzyosobowe
pokoje czteroosobowe pokoje czteroosobowe
Dom ten znajduje się w samym centrum beskidzkiej trójwsi - Istebna, Jaworzynka, Koniaków; malowniczo położona w wyższych partiach pasma górskiego Beskidu Śląskiego (Ochodzita 895 m.n.p.m ). Miejsce to jest stykiem trzech granic : Polsko - Czesko - Słowackiej połączonych przejściami granicznymi na terenie gminy. Po dzień dzisiejszy Istebna i okolice są matecznikiem śląsko-beskidzkiej góralszczyzny , szczycącej się bogactwem folkloru i misternością rękodzieła , uwidaczniającego się najbardziej w koronkach koniakowskich , haftach i snycerstwie .
Beskidzka trójwieś jest dobrą bazą wypadową dla górskiej turystyki pieszej po Beskidzie Śląskim , gdzie można zdobyć takie szczyty jak Barabia Góra 1220 m (źródło rzeki Wisła), przełęcz Kubalonka , Stożek , Czantoria , dolina Czadeczki , Ochodzita , Tyniok , Złoty Groń i innne.

Oprócz walorów turystyczno - krajoznawczych miejscowość może zaoferować czyste powietrze , ciszę , bliskość przyrody , zaplecze turystyczne , czysty górski potok , ale i kryty basen ( Jaworzynka ) wygodne zakwaterowanie i domową kuchnię śląską.

Miejsce to jest również dobrą bazą do górskich wycieczek rowerowych poprzez liczą sieć dobrze utrzymanych gminnych dróg.

W sezonie zimowym istnieją dobre warunki do uprawiania sportów zimowych (bliskość wyciągów narciarskich oraz tras biegowych na Kubalonce ). Atrakcją może być zimą kulig, a latem ognisko.
''Dom Gościnny'' to wolno stojący budynek obok Kościoła, w którym znajduje się mieszkanie dla księdza. W tym dwukondygnacyjnym budynku mieści się 10 pokoi dla gości , odpowiednie zaplecze sanitarne, jadalnia, kuchnia, sala konferencyjno - wypoczynkowa (TV-Sat, Video ). Obok budynku teren rekreacyjny oraz parking.

Pokoje :
- dwa dwuosobowe
- pokój dwuosobowy z przejściem do dwuosobowego
- pokój dwuosobowy z przejściem do 4 osobowa
- trzy pokoje trzyosobowe
- jeden pokój czteroosobowy.

Ogółem w domu gościnnym znajduje się 27 miejsc. Dla grup młodzieżowych i dziecięcych ilość miejsc może wzróść do 35 osób (wstawiane są łóżka piętrowe )
''Dom Gościnny'' prowadzi wyżywienie dla osób wypoczywających w budynku ( śniadanie , obiad , kolacja) - dla grup powyżej 15 osób . Po uzgodnieniu dla osób indywidualnych także.

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci , młodzieży i osób starszych (kolonie, obozy, wyjazdy parafialne, chórowe, wczasy)

Przyjmujemy również zgłoszenia indywidualne. Istnieje możliwość zorganizowania konferencji, kursów, szkoleń, itp.

- Istnieją formy zniżek dla małych dzieci podczas wypoczynku rodzinnego ( do indywidualnego ustalenia)

- Można indywidualnie od potrzeb wynająć na miejscu autobus w celach wycieczkowych lub transportu grupy (przez grzeczność)
« powrďż˝t