CHATA NA SZAŃCACH
Telefon: 033-855 70 70
Kategoria: Regionalne
Miejsce: Koniaków
Galeria Sztuki Regionalnej Tadeusza Ruckiego została założona w 1990 roku. Prezentuje szeroki przekrój twórców Trójwsi Beskidzkiej w zakresie rzeźby, malarstwa, grafiki, malarstwa na szkle, stolarstwa artystycznego oraz koronek koniakowskich, wzbogacone opowieściami oraz grą na instrumentach ludowych. Znajduje się tutaj także stoisko pracowni ceramicznej ''CERAMIK'' prowadzonej przez córkę twórcy - Justynę Łodzińską. O popularności Galerii świadczy fakt, iż w ciągu trzech lat odwiedziło ją ponad 2 mln osób i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród zwiedzających z całego świata. Można zobaczyć tutaj i kupić koronkowe serwety, obrusy a nawet elementy bielizny damskiej. W swojej ekspozycji pan Tadeusz Rucki posiada także koronkę (czepiec), która wygrała Konkurs na najstarszą koronkę, przy okazji obchodów 100-lecia koronki koniakowskiej. Liczy ona w przybliżeniu około... 140 lat.
Czynne codziennie w godz.9.00 - 21.00

Czy wiesz, że:
To właśnie w ''Chacie na Szańcach'' znajduje się najdłuższa trombita na świecie,która ma aż 11 metrów długości.
« powrďż˝t