Aktualności » Aktualności 2015
Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie
Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie realizuje  projekt  „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie Cieszyńskim (I)” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 1.1.1 PO WER). Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych pozostających bez pracy w powiecie cieszyńskim. Do udziału zapraszamy osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy  w Cieszynie, zamieszkujące powiat cieszyński, w wieku 18-29 lat, z ustalonym I lub II profilem pomocy, które nie szkoliły się ze środków publicznych w odstępie 4 tygodni przed przystąpieniem do projektu.

Wszyscy uczestnicy/czki projektu zostaną objęci wsparciem zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, poprzez dostosowanie do indywidualnych potrzeb usługami, pośrednictwem pracy i poradnictwem zawodowym, z uwzględnieniem stopnia oddalenia od rynku pracy, tj. ustalonym profilem pomocy, a także z uwzględnieniem Indywidualnego Planu Działania. Priorytetowo do projektu będą kwalifikowane osoby niepełnosprawne i osoby długotrwale bezrobotne.

Rekrutacja do projektu odbywa się w oparciu o nabory wniosków na poszczególne formy aktywizacji i zakończy się dnia 31.12.2015 roku. W ramach projektu zaplanowano następujące działania: pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, staże, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, bony na zasiedlenie, bony szkoleniowe, szkolenia grupowe.

Dodał: DK Dodano: 2015-06-26, godz. 08:07