Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkolnictwo - Aktualności
XI Powiatowy Konkurs Recytatorski w Gimnazjum w Istebnej

12 marca 2015 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski. Gościem honorowym imprezy był poeta i bard z Bielska - Białej - Piotr Zemanek, który nie tylko czytał swoje wiersze, ale również je śpiewał, grając przy tym doskonale na gitarze.

Jury w składzie: Lucyna Sypniewska (przewodnicząca jury, aktorka Teatru Lalek “Banialuka” w Bielsku – Białej), Joanna Jatkowska (instruktorka Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, śpiewająca aktorka) oraz Danuta Koenig (instruktor teatralny) wysłuchało 18 recytatorów spośród 8 gimnazjów naszego powiatu. Repertuar zaprezentowany przez młodzież sięgał zarówno do klasyki literatury światowej, jak i do współczesnych dzieł. Uczestnicy konkursu – jak zgodnie przyznały jurorki – prezentowali wysoki poziom, dobrą dykcję oraz nierzadko ciekawą, poruszającą interpretację. O wyjątkowości tegorocznego konkursu świadczą liczni jego laureaci.

Niemałą dumą napawa nas fakt, że pierwsze miejsce ex aequo zajęli nasi uczniowie: Maksymilian Dziergas i Jakub Zawada – podopieczni p. Ewy Czulak. Drugie miejsce przyznano Martynie Miklusiak z Gimnazjum nr 1 w Ustroniu (przygotowanej przez p. Bogusławę Rożnowicz) oraz Bartoszowi Korczowi z Gimnazjum nr 2 w Ustroniu (uczniowi p. Marzeny Maliny). Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie Gimnazjum w Kończycach Wielkich: Szymon Trybuś (podopieczny p. Beaty Wachtarczyk) oraz Justyna Cyrzyk (uczennica p. Małgorzaty Banot). Ponadto wyróżnieniem jury nagrodziło: reprezentanta Gimnazjum nr 1 w Cieszynie Jerzego Witoszka – ucznia p. Marty Sulej, Roberta Semenowicza (ucznia p. Danuty Oczadło) z Gimnazjum w Pierśćcu, Agatę Adamek (przygotowaną przez p. Sylwię Waszek) z Gimnazjum w Brennej oraz – kolejnego reprezentanta Gimnazjum w Istebnej – Adama Małyjurka (podopiecznego p. Cecylii Suszki). Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej oraz Radę Rodziców istebniańskiego gimnazjum.

Organizacja konkursu wymagała poświęcenia wielu osób. Oryginalna scenografia autorstwa Barbary Bielesz i Iwony Bogdał, oprawa muzyczna w wykonaniu uczniów prowadzonych przez Beatę Kawulok, spektakl słowno – muzyczny pt. Śpieszmy się kochać ludzi w wykonaniu młodzieży istebniańskiej i reżyserii Ewy Czulak oraz Cecylii Suszki – wszystko to tworzyło niepowtarzalny klimat imprezy. Sukces naszego konkursu - mierzony choćby licznymi gratulacjami gości i wyrazami podziwu - to zasługa świetnej pracy zespołowej. Gorące podziękowania należą się nie tylko wyżej wymienionym, ale również: nieocenionej wręcz współorganizatorce konkursu - Halinie Skrzydłowskiej, dyrektorowi naszego gimnazjum - Bogdanowi Ligockiemu, informatykowi - Andrzejowi Suszce oraz polonistkom: Monice Michałek i Barbarze Matuszny. Wyrazy wdzięczności kierujemy również: do rodziców uczniów klas drugich naszego gimnazjum, którzy upiekli ciasta, szefa gimnazjalnej kuchni – Józefa Zogaty i jego współpracowników, którzy zaserwowali gościom pyszny obiad oraz klasy IIc, obsługującej konkurs!.

Mamy nadzieję, że goście istebniańskiej imprezy wynieśli z niej same pozytywne emocje i niezapomniane wrażenia.

Cecylia Suszka – organizatorka imprezy

Dodał: K.C Dodano: 2015-03-20, godz. 14:21