Aktualności » Aktualności 2015
Dyrektor Izby Celnej w Katowicach informuje
W Izbie Celnej w Katowicach planowane są następujące zmiany organizacyjne związane z funkcjonowaniem Oddziału Celnego w Cieszynie:
  • od dnia 1 kwietnia 2015 roku w Oddziale Celnym w Cieszynie nie będą przyjmowane deklaracje uproszczone nabycia wewnątrzwspólnotowego (AKC-U), a co za tym idzie nie będą wydawane zaświadczenia potwierdzające zapłatę akcyzy na terytorium kraju od samochodu osobowego w nabyciu wewnątrzwspólnotowym,
  • z dniem 1 kwietnia 2015 roku Oddział Celny w Cieszynie zostanie przeniesiony do budynku 1B, mieszczącego się pod dotychczasowym adresem Oddziału tj. 43-404 Cieszyn-Boguszowice, ul. Graniczna 79,
  • z dniem 15 maja 2015 roku planowana jest likwidacja Oddziału Celnego w Cieszynie.

Planowane zmiany spowodowane są względami ekonomicznymi oraz koniecznością zoptymalizowania struktury organizacyjnej Izby Celnej w Katowicach i dostosowania jej do zmieniających się warunków funkcjonowania Służby Celnej.

Naczelnik Urzędu Celnego w Bielsku-Białej zadania Służby celnej realizuje na określonym przepisami obszarze właściwości miejscowej tj,: mieście Bielsko-Biała oraz powiatach: bielskim, cieszyńskim, żywieckim oraz pszczyńskim, z wyłączeniem gminy Pawłowice. W chwili obecnej, w strukturze organizacyjnej Naczelnika tego Urzędu funkcjonują trzy Oddziały Celne:
  • Oddział Celny w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Oddział Celny w Żywcu,
  • Oddział Celny w Cieszynie
Po likwidacji Oddziału Celnego w Cieszynie, formalności celne będą mogły być dokonywane w innych Oddziałach Celnych, w tym również w pozostałych Oddziałach Celnych podległych Naczelnikowi Urzędu Celnego w Bielsku-Białej.

więcej informacji pod adresem:
pismo dyrektora izby celnej.pdf
Dodał: DK Dodano: 2015-03-16, godz. 09:08