Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2015
Spotkania Opłatkowe Seniorów za nami
Humor, radosne spotkanie pokoleń, świetna zabawa i muzyka- tak opisać można atmosferę  styczniowych spotkań opłatkowych dla seniorów z Trójwsi. To niepowtarzalna okazja by świętować Dzień Babci i Dziadka, spotkać się z sobą nawzajem i odnowić dawne znajomości. W tym roku spotkaliśmy się w dniach 20- 23 stycznia w remizach OSP  w Istebnej, Jaworzynce i w Koniakowie. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej.

Na dobry początek Wójt Gminy Henryk Gazurek złożył wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Dołączyli się do nich także inni przedstawiciele władz samorządowych: Sekretarz Gminy Teresa Łaszewska, Przewodniczący Rady Gminy Artur Szmek, Zastępca Przewodniczącego Stanisław Legierski, Sołtys Wsi Istebna Jerzy Michałek, sołtys Jaworzynki Paweł Rucki, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Teresa Łacek, dyrektor ZSP w Istebnej Robert Biernacki, dyrektor SP1 w Koniakowie Pan Andrzej Ryłko i zastępca dyrektora Alicja Kaczmarzyk.

Przy stole zastawionym smakołykami, dziadkowie i babcie śledzili popisy dzieci przygotowane z myślą o ich święcie. W Istebnej zaprezentowały się uczniowie klas „O” : wychowankowie Renaty Gorzołki, Anny Krężelok i Katarzyny Urbaczki. W Jaworzynce piękne widowisko przygotowały dzieci z klas III pod kierunkiem : Anny Kolek, Renaty Szkawran i Piotra Kohuta . W Koniakowie zatańczyli i zaśpiewali podopieczni Elżbiety Studzińskiej i Janiny Kukuczki .  Radosne występy dzieci w strojach aniołków i bałwanków pozwoliły zapomnieć o mroźnej pogodzie za oknami. Wystarczyło tylko spojrzeć na twarze widzów, na których widać było wzruszenie, wdzięczność i dumę.

Jak zawsze tryskająca humorem konferansjerka, Pani Elżbieta Legierska -Niewiadomska, zmotywowała seniorów do wyjścia na scenę i udziału w konkurencjach. Musieli oni między innymi wdziewać na siebie ubrania z „czarodziejskiego wora”, tak więc wnuki mogły zobaczyć babcię i dziadka w nieco bardziej ekstrawaganckim wydaniu... na przykład w szałowym kapeluszu a'la zorro, czy stroju królika. Seniorzy wykazali się dystansem do siebie prezentując się publice z gracją modeli.

Był również czas na wspólne kolędowanie i śpiewanie pastorałek i góralskich piosenek. W Jaworzynce i w Koniakowie już po raz kolejny gościliśmy instruktorów Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie.  Mieszankę góralskich pastorałek i pieśniczek zagrali dla nas: Marzena Suszka, Aleksandra Lipowska, Janina Juroszek i Martin Wałach.  O  oprawę muzyczną w Istebnej zadbał skład: Zbigniew Wałach i Jan Kaczmarzyk.

Najbardziej cieszy fakt, że co roku na spotkania opłatkowe w Trójwsi przybywa coraz więcej seniorów, którzy opuszczają salę pogodni, uśmiechnięci, nierzadko ze łzami wzruszenia. Dziękujemy wszystkim przybyłym i zapraszamy na przyszłoroczne spotkania.

Serdecznie dziękujemy również: Józefowi Polokowi, Dyrektorowi Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie i instruktorom placówki, którzy umilali nam czas a także piekarniom: Danuty i Franciszka Kawulok z Istebnej, Anny i Andrzeja Probosz z Jaworzynki i Zbigniewa i Małgorzaty Kawulok z Koniakowa za przekazanie pączków i kołaczyków na tę okazję.

Oprac. BJ

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii

Spotkanie w Istebnej

Spotkanie w Jaworzynce