Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaworzynce
Dzień integracji na nowym boisku szkolnym na Zapasiekach
Wrzesień w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzynce. Z jednej strony koniec wakacji, a więc troszkę smutno; z drugiej koledzy i koleżanki, wspólne szkolne życie, a więc radość. Jakże wielkim zaskoczeniem dla naszych dzieci był widok, nowego, nowoczesnego boiska szkolnego, które zastąpiło stare, asfaltowe.

Po otwarciu placu zabaw w dniu zakończenia poprzedniego roku szkolnego, zaledwie dwa miesiące później, na nasze pociechy, czekała kolejna niespodzianka. WF stał się wszakże teraz ulubionym przedmiotem, w końcu meczyk na tak nowoczesnej nawierzchni, czy rywalizacja w sprintach na prawdziwych torach do biegania, albo skok w dal. Nasi mali olimpijczycy już szlifują formę, a kto wie, może kiedyś z Zapasiek trafi ktoś na stadion olimpijski…

Również Dzień integracji szkoły był wyjątkowy, gdyż przy pięknej słonecznej pogodzie, po raz pierwszy na nowym boisku, mogliśmy całą szkołą przywitać najmłodszych adeptów nauki. Kolejny rok z rzędu liczba dzieci się powiększyła, mamy już 58 dzieci, a więc coraz weselej jest w murach naszej szkoły. Gry i zabawy, muzyka i tańce, śmieszne stroje i dużo humoru. Wszystko pod okiem pani Sylwii i pani Ani, które przygotowały ten szczególny dzień. Maluszki pokonały już chyba resztki stresu, jaki jeszcze miały na swoim nowym etapie szkolnym i teraz z uśmiechem na twarzach przychodzą każdego dnia do naszej małej WIELKIEJ szkoły. Dziękujemy również rodzicom, którzy znaleźli czas, aby razem z nami bawić  się tego dnia. Cieszymy się wszyscy, ponieważ rok 2014, choć jeszcze trwa, był wyjątkowym, wręcz historycznym w historii szkolnictwa na Zapasiekach. Oby każdy następny był jeszcze lepszy.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do dalszego rozwoju naszej szkoły. Szczególne podziękowania ślemy na ręce pani wójt Danuty Rabin, a także pana Zbigniewa Mojeścika, właściciela firmy M-Bruk, oraz Państwa Kawulok, właścicieli pizzerii Werona. Drodzy rodzice,bez was również nie udało by nam się zrealizować tych planów, które z marzeń, stały się rzeczywistością. Tak więc także dla was wielkie dzięki. SP 2 Jaworzynka. Tu się dużo dzieje. Pozdrawiamy

Łukasz Calik

Dodał: K.C Dodano: 2014-10-03, godz. 15:41