Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
Spotkanie w ramach projektu LIFE+
Uprzejmie Informuję, że Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego przystąpił do realizacji projektu „Ochrona zbiorowisk nieleśnych na terenie Beskidzkich Parków Krajobrazowych”. Głównym celem projektu jest zachowanie i kompleksowa ochrona cennych dla Unii Europejskiej siedlisk nieleśnych na obszarze Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Projekt współfinansowany jest przez Wspólnotę Europejską w ramach Instrumentu Finansowego Life+ oraz przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W związku z tym Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego przystąpił do organizacji cyklu spotkań, których celem jest nawiązanie współpracy z samorządami, zarządcami obszarów parku krajobrazowego, organizacjami ekologicznymi i z innymi podmiotami, mającymi związek z ochroną parku krajobrazowego, a także w mieszkańcami w celu konsultacji działań realizowanych w ramach Projektu, a także pozyskania zgód na przeprowadzenie zabiegów z zakresu czynnej ochrony przyrody.
W dniu 21.05.2014 o godzinie 15:00 w Urzędzie Gminy Istebna w sali posiedzeń (pok. 100) odbędzie się spotkanie dla mieszkańców gminy Istebna.

Prosimy o przybycie w szczególności właścicieli działek położonych na Ochodzitej oraz Czumówkach za Pietraszonką w celu zapoznania się z planowanym projektem oraz ewentualnego wyrażenia zgody na prowadzenie zabiegów na działkach tworzących polany i hale na Ochodzitej i Czumówkach za Pietraszonką.
Więcej informacji o projekcie na stronie  www.lifebeskidy.com.pl .

ogloszenie LIFE+.pdf
Dodał: MG Dodano: 2014-05-06, godz. 13:33