Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe
Warsztaty ekologiczne ''Dzikie jest piękne''
Współpraca między nauczycielami ze Szkół Podstawowych nr 2 w Jaworzynce-Zapasiekach i Istebnej -Zaolziu stworzyła możliwość zorganizowania warsztatów ekologicznych pt. "Dzikie jest piękne", które odbyły się 21.03.2014r. Panie Alicja Czerwińska i Katarzyna Chałas ze Stowarzyszenia Vege Inicjatywa przeprowadziły ciekawe zajęcia dla dzieci z klas 0-3 w Szkole  Podstawowej nr 2 Jaworzynce oraz z klas 1-6  w Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej.

Warsztaty ekologiczne składały się z dwóch części. Głównym celem warsztatów było poznanie świata dzikich zwierząt. Podczas lekcji teoretycznej dzieci poznały  środowisko życia wybranych  dzikich zwierząt,  dowiedziały się o ich naturalnych zachowaniach, potrzebach, więziach społecznych. Ciekawostką była  informacja, że cyrk nie jest miejscem dla dzikich zwierząt, które są  tam traktowane w  niewłaściwy sposób. Natomiast  w drugiej  części spotkania  dzieci  odbijały  szablony  z dzikimi zwierzętami, na przyniesionych przez siebie  koszulkach. Praca ta okazała się bardzo atrakcyjną dla dzieci. Całość spotkania okazała się niezwykle potrzebna, ciekawa, satysfakcjonująca zarówno dla dzieci jak i opiekunów. Uczniowie byli bardzo aktywni na zajęciach, wykazywali duże zainteresowanie problemem i zadawali dużo pytań. W przyszłości planuje się podobne warsztaty, które wzbogacają wiedzę i zainteresowania uczniów dotyczące  świata przyrody.

Dla zainteresowanych:
Na stronie www.vegeinicjatywa.pl znajdują się dokładne informacje o działalności fundacji oraz na stronie www.facebook.com/StowarzyszenieVegeInicjatywa, gdzie można znaleźć informacje o przeprowadzonych w naszych szkołach warsztatach.

Opracowały : Maria Jałowiczor  SP 2 Jaworzynka i Iwona  Legierska  SP 2 Istebna

Dodał: K.C Dodano: 2014-04-04, godz. 09:27