Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
Zabawa w stylu Retro z udziałem Gminy Istebna

Choć był to pierwszy dzień lutego pogoda panowała iście wiosenna. Nie przeszkodziło to jednak w organizacji wiślańskiego Biegu Retro. Do udziału w nim zostali zaproszeni przedstawiciele Gminy Istebna, którzy rywalizowali w międzynarodowej sztafecie z reprezentacją miasta Wisła, Gminy Bodzentyn ( woj. Świętokrzyskie ) oraz Ciernego ze Słowacji. Gmina Istebna reprezentowana była przez Danutę Ligocką z Istebnej, Teresę Juroszek z Koniakowa, Katarzynę Waszut z Koniakowa, Bolesława Haratyka z Koniakowa, Eugeniusza Gorzołkę z Jaworzynki i Henryka Gazurka, zastępcę wójta Gminy.

W początkowym zamiarze sześcioosobowa sztafeta miała ścigać się na nartach wokół wiślańskiego rynku, lecz jednak narty zostały zastąpione „drewniokami”. Drugą konkurencją dla zaprzyjaźnionych gmin miasta Wisły był „sprint w dwuosobowych kierpcach” .

Przy muzyce, w obecności zaproszonych gości, wielkich sportowców: Józefa Łuszczka, Jana Legierskiego i Pawła Gorzołki, na linii startu Biegu Retro ustawiło się blisko 100 uczestników. Każdy w odpowiednim retro ubraniu, ze starym sprzętem wyruszył w uroczystym przemarszu na Jonidło, gdzie do użytku zostały oddane nowe trasy biegowe. Każdy z uczestników wreszcie mógł założyć narty na nogi i przebiec rundę na dobrze przygotowanych jak na panującą aurę trasach narciarskich.
Ostatnim wyzwaniem dla sztafet międzynarodowych był „bieg na cumlokach” czyli starych nartach.

Podczas całej imprezy nie brakowało wspaniałej zabawy i ciekawie przebranych uczestników retro zabawy. Na wielkie uznanie zasługuje również zgromadzenia tak wielkiej ilości starego sprzętu narciarskiego, zarówno nart jak i kijów.

Rywalizacja sztafet zakończyła się wynikiem ex aequo pierwsze miejsce dla wszystkich.
Impreza zakończyła się wręczeniem pucharów dla reprezentacji Gmin oraz nagród dla uczestników biegu.

Serdeczne podziękowania należą się reprezentującym naszą Gminy podczas Biegu Retro, za wielkie zaangażowanie w udział w imprezie i wspaniałą zabawę.

Dodał: K.C Dodano: 2014-02-03, godz. 11:30