Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2014

Wielka  Orkiestra  Świątecznej  Pomocy

12  stycznia 2014 odbył się XXII finał WOŚP. Hasło tegorocznego finału brzmi „Na ratunek”-na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Sztab WOŚP działający w Gimnazjum im Jana Pawła II w Istebnej tego roku liczył 52 wolontariuszy, którzy na terenie gminy Istebna kwestowali w dwóch turach; w godzinach od 8:00 – 12:30 ; od 12:30 -17:00   w miejscach: Istebna centrum, Istebna Market Rema, sklep Biedronka, Jaworzynka centrum, Jaworzynka Trzycatek,  Kubalonka, Stecówka, Mlaskawka, Koniaków centrum, Wyciąg „Zagroń”.

Ze względu na warunki pogodowe (brak śniegu), w Ośrodku Narciarskim Złoty Groń impreza została odwołana. Miały być tam liczne atrakcje dla wszystkich miłośników białego szaleństwa tzn. zawody, konkursy itp. Uwieńczeniem wszystkich przygotowanych na ten dzień atrakcji miało być Światełko do Nieba, czyli zjazd ze szczytu Złotego Gronia z pochodniami.

Zadaniem Sztabu WOŚP działającym przy Gimnazjum  było zebranie chętnych uczniów chcących kwestować w kolejnym finale, przygotowanie puszek kwestarskich, organizację dowozu i odwozu wolontariuszy, rozwieszenie plakatów oraz przyjmowanie rozliczeń i liczenie pieniędzy.

Suma pieniędzy zebrana przez wolontariuszy do puszek kwestarskich wyniosła 14 928 zł  Wszystkich ucieszyła tak duża suma zebranych pieniędzy, mimo tego, iż impreza „Na złotym Groniu” nie odbyła się.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się do WOŚP i nadzorowali kwestujących uczniów oraz nauczycielom, którzy 12 stycznia liczyli zebrane pieniądze a były to panie Aneta Staniek, Lucyna Hernas, Ewelina Jochacy, Blanka Fojcik, Agnieszka Paluszkiewicz, Elżbieta Lubaczewska oraz Alicja Glebowicz-Gazurek.

Za pomoc w organizacji XXII Finału WOŚP dziękujemy Pani Wójt Danucie Rabin i Urzędowi Gminy w Istebnej za  zorganizowanie  dowozu wolontariuszy z miejsc kwestowania do gimnazjum, Policji za sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem kwestujących uczniów.

Serdeczne podziękowania należą się  wolontariuszom za ich wielkie zaangażowanie. To oni, uczniowie naszego gimnazjum, poświęcili swój wolny czas i kwestowali na terenie naszej  gminy.  Dziękujemy mieszkańcom Trójwsi  i wszystkim darczyńcom.

Odpowiedzialną za całość przedsięwzięcia była opiekunka szkolnego koła PCK p. Alicja Glebowicz -Gazurek, choć nie mniej ważną rolę spełniła tutaj p. Aneta Staniek, która bezinteresownie poświęciła swój wolny czas podczas wcześniejszych przygotowań całej akcji.

Szef sztabu WOŚP w Istebnej
                                                        Alicja Glebowicz-Gazurek