Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkolnictwo - Aktualności
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Kochajmy nasze miejsce na Ziemi 8 listopada 2013 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania była potrzeba okazywania uczuć wdzięczności i miłości wobec Małej i Wielkiej Ojczyzny. Dlatego też dekorację stanowił biało-czerwony kontur Polski zapełniony wesołymi buźkami i czerwonym serduszkiem ze znanym z Facebooka lajkiem. Chcieliśmy w tej nowoczesnej formie przekazać wszystkim, że jesteśmy dumni ze swojej góralskiej tożsamości, że jakość codziennego życia, nauki , pracy i działalności społecznej świadczy o naszym patriotyzmie. Na scenie przedstawione zostały sylwetki trzech wybranych na tę okazję bohaterów : ks. Emanuela Grima, Józefa Wałacha i Gustawa Heczko. Dzięki krótkim informacjom na ich temat młodzież mogła dostrzec, że ci niezwykli, odważni ludzie, wielcy społecznicy mogą dzisiaj inspirować do aktywnego, uczciwego życia. W drugiej części uroczystości rozstrzygnięty został II Konkurs Publicystyczny. Tego roku ocenie podlegały wywiady przeprowadzane z mieszkańcami Trójwsi, którzy zdaniem gimnazjalistów zasługują na miano aktywnych, odnoszących szeroko rozumiany sukces. Pierwsze miejsce zdobyła Dorota Haratyk z klasy III a, która przeprowadziła rozmowę z panem Józefem Brodą - animatorem kultury, multiinstrumentalistą z Koniakowa. Drugie miejsce przypadło Markowi Sikorze z klasy III b za wywiad z panem Janem Bojko –rzeźbiarzem z Jaworzynki, a trzecia nagrodę otrzymała Agnieszka Samowędziuk z klasy I a, która rozmawiała z panem Piotrem Kohutem – bacą z Koniakowa. Ostatnim etapem akademii była prezentacja i wystąpienie pana Józefa Michałka na temat Redyku Karpackiego 2013, który miał miejsce latem tego roku . Młodzież słuchała bardzo uważnie tej ciekawej opowieści o wędrówce pasterskiej i nagrodziła prelegenta dużymi brawami. Organizatorami tegorocznej uroczystości byli nauczyciele: pani Monika Michałek, pani Beata Kawulok, pani Magdalena Krężelok, pan Andrzej Suszka. Pomógł nam również pan Piotr Kohut, który dołączył do grupy muzycznej. Na scenie występowali uczniowie z klasy II d oraz rozśpiewane pierwszoklasistki. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Dodał: LLK Dodano: 2013-11-18, godz. 09:24