Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2012
''Spotkanie z ludźmi kultury''- zapraszamy serdecznie!

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójwsi, gości oraz miłośników naszego beskidzkiego folkloru na wyjątkowe „Spotkanie z ludźmi kultury”, które odbędzie się 8 czerwca o godz. 16:00 w strażnicy OSP w Istebnej Centrum.

Spotkanie będzie miało charakter konferencji prasowej z udziałem działaczy kulturalnych z Trójwsi, a w rolę reporterów wcielą się dzieci uczestniczące w warsztatach regionalnych stowarzyszenia VIDES.

W spotkaniu wezmą udział:

Danuta Rabin – Wójt Gminy Istebna
Elżbieta Legierska – Niewiadomska – Dyrektor GOK Istebna
Lucyna Ligocka Kohut – pracownik GOK Istebna
Katarzyna Rucka – Ryś – przedstawiciel muzeum regionalnego „Na Grapie” w Jaworzynce
Piotr Kohut – Baca z Koniakowa, właściciel sklepu góralskiego, kolyby w Koniakowie
Urszula Gruszka – kierownik Zespołu Regionalnego „Koniaków” z muzykantami
Tadeusz Papierzyński – kierownik Zespołu Regionalnego „Istebna oraz instruktorzy
Zbigniew Wałach – artysta ludowy, muzyk, założyciel kapeli „Wałasi”
Janusz Macoszek – kustosz Kurnej Chaty Kawuloka w Istebnej
Monika Wałach –kierownik kapeli „Jetelinka”
Teresa Przybyła – laureatka konkursu „Ślązak Roku” w roku 2010.
Aneta Legierska – kierownik referatu Promocji UG Istebna
Małgorzata Kiereś – kierownik Muzeum Beskidzkiego w Wiśle

W programie: muzyka, taniec, śpiew zespołów regionalnych, lekcja gwary, dyskusje o folklorze i tradycji.

Podczas spotkania wystawione będzie także przedstawienie „Zmorysaniec”, czyli „Kopciuszek po góralsku”, w  wykonaniu uczniów Gimnazjum w Istebnej, będących jednocześnie członkami Zespołu Regionalnego „Istebna”. Zatem atrakcji co nie miara!

Zapraszamy !

Spotkanie z ludźmi kultury.
Dodał: jk Dodano: 2012-06-01, godz. 14:23