Sport » Wyróżnienia i nagrody
Nagrody dla naszych sportowców

Podczas spotkania, które odbyło się w Starostwie Cieszyńskim kilku naszych sportowców zostało uhonorowanych za wyniki osiągnięte w 2010 roku.

Nagrodę Finansową Powiatu Cieszyńskiego otrzymał reprezentujący klub Wisła Ustronianka mieszkaniec Istebnej Adam Cieślar. Tytuły Mistrza i Wicemistrza Polski w kombinacji norweskiej, starty w Mistrzostwach Świata i Zawodach FIS to tylko najważniejsze z wielu osiągnięć bardzo młodego jeszcze sportowca.

Wyróżnieni zostali:

Dominika Hulawy – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenująca narciarstwo biegowe, zajęła I miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska.

Karolina Gazurek - zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenująca narciarstwo biegowe, zajęła dwukrotnie I miejsce w biegu oraz dwukrotnie II miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, ponadto znalazła się na II miejscu w rankingu w sezonie 2009-2010.

Patrycjusz Polok – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, zajął I miejsce w biegu – team sprint na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska w kategorii juniorów.

Sebastian Gazurek - zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, wielokrotny zdobywca złotych i srebrnych medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego w roku 2010 w kategorii juniorów A, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Rafał Matuszny – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, zajął I miejsce oraz dwukrotnie III miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk, zajął również III miejsce w rankingu w sezonie 2009-2010.

Tomasz Kaczmarzyk - zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, wielokrotny zdobywca złotych i srebrnych medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego w roku 2010, w kategorii juniorów B, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Nagrody i wyróżnienia wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisław Kubicius oraz Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk.

Naszym znakomitym sportowcom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym sezonie zimowym!
Dodał: jk Dodano: 2011-11-28, godz. 08:22