Turystyka » Beskidzka 5 » Imprezy
ZWYCIĘZCY - „Samochodem przez Beskidzką 5”

„Samochodem przez Beskidzką 5”

II Rajd Turystyczno-Krajoznawczy

25 czerwca 2011 r. (sobota) miała miejsce 2 edycja rajdu turystyczno-krajoznawczego „Samochodem przez Beskidzką 5”, którego trasa biegła przez 5 miejscowości: Brenną, Ustroń, Wisłę, Istebną i Szczyrk.
Zwycięzcami została ekipa z Istebnej: vice-wójt Henryk Gazurek i radny Jarosław Hulawy!

Start przewidziano w Brennej i o godz. 9.00 powitano wszystkich uczestników, a godz. 17.00 ogłoszono wyniki i rozdano puchary zwycięzcom w Amfiteatrze „Skalite” w Szczyrku.

27 załóg miało do pokonania prawie 90 km po najciekawszych miejscach gmin Beskidzkiej 5, gdzie w różnych punktach czekały na nie zadania niespodzianki, konkurencje sprawnościowe i pytania z zakresu wiedzy o regionie. Na trasie znalazły się takie miejsca, jak ustroński rynek, plac B. Hoffa w Wiśle, boisko w Istebnej Zaolziu, czy też okolice Gościńca Salmopolskiego w Szczyrku, gdzie czekały na uczestników konkurencje sprawnościowe. Nie lada sprawdzianem dla zawodników okazały się również pytania z wiedzy o regionie, zadawane w Chlebowej Chacie w Górkach Wielkich, Muzeum Hutnictwa i Kuźnictwa w Ustroniu oraz Muzeum Aptekarstwa w Wiśle. Nie zabrakło oczywiście niespodzianek. Jedną z nich była możliwość zdobycia autografu Rajdowego Mistrza Polski Kajetana Kajetanowicza. Pogoda dopisała, także niewątpliwie dodatkową atrakcją były malownicze widoki, które można było podziwiać po drodze.

Gminy Beskidzkiej 5 oraz Automobilklub Cieszyński, czyli organizatorzy imprezy pragną pogratulować zwycięzcom  oraz serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom i zaprosić do wzięcia udziału w imprezie w następnym roku. Również tych, którzy nie mieli jeszcze okazji przejechać „Samochodem przez Beskidzką 5”.

Uczestnicy mieli do pokonania konkurencje sprawnościowe oraz wiedzowe w każdej z gmin oraz w obiektach, które znajdują się na ich terenie.

Wyniki_Rajd Beskidzkiej_5 2011.06.25.pdf
Dodał: AL Dodano: 2011-06-28, godz. 09:04