Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2011
Najlepsza gmina województwa śląskiego
1 kwietnia 2011 roku w siedzibie Radia Katowice po raz pierwszy w województwie śląskim, rozstrzygnięty został prestiżowy plebiscyt „EURO-GMINA EURO-PARTNER 2009/2010”.
Kapituła Plebiscytu, w której znaleźli się m.in. starostowie powiatów województwa śląskiego oraz eksperci z Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach i Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, ocenie poddała między innymi: sposób zarządzania, aktywność w pozyskiwaniu środków unijnych oraz rozwój powiatow, miast, gmin i firm z terenu województwa za lata 2009-2010. Nagrody przyznawano w różnych kategoriach: od rolnictwa, przez gospodarkę, turystykę, oświatę, służbę zdrowia, kulturę, bezpieczeństwo czy infrastrukturę. Nagrody przyznano takze dla firm i spółek w konkretnych dziedzinach.

Miło nam podzielić sie z Państwem informacją, iż Gmina Istebna otrzymała tytuł w kategorii NAJLEPSZA GMINA woj. śląskiego oraz certyfikat EURO-GMINA nr 54. Oznacza to, że gmina Istebna spełnia wymagania najlepszych GMIN Unii Europejskiej. Certyfikat przyznano na podstawie oceny Kapituły Plebiscytu EURO-GMINA w oparciu o dotychczasowe działania samorządu Gminy. Certyfikat upoważnia władze samorządowe GMINY do używania znaku i nazwy EURO-GMINA na tablicach informacyjnych, materiałach promocyjno-reklamowych oraz pieczęciach urzędowych.

Gala wręczenia certyfikatów i statuetek EURO-GMINA odbyła się pod patronatem Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza oraz Dyrektora TVP Katowice Jerzego Nachela.

W imieniu władz naszej gminy statuetkę i certyfikat EURO-GMINA odebrała Danuta Rabin, Wójt Gminy Istebna.

Jest nam tym bardziej miło, iz z gmin Beskidzkiej 5 nagrody odebrali takze: Miasto Ustroń, Miasto Wisła, Miasto Szczyrk.
Gratulujemy!
Dodał: AL Dodano: 2011-04-04, godz. 09:39