Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2011
Nowe pozycje książkowe i płytowe!
 Z okazji przypadającego na rok 2011 110-lecia istnienia Zespołu Regionalnego ISTEBNA, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ISTEBNA, przy wsparciu sponsorów, wydało wyjątkowy kalendarz. Znajdują się w nim zdjęcia przedstawiające bogatą i ciekawą historię Zespołu, począwszy od wyjazdu do Wiednia, poprzez udział w nagraniu ostatniego odcinka serialu „Czterej Pancerni i Pies”, uroczystościach 100-lecia istnienia Zespołu, aż po dzień dzisiejszy.

Kalendarz można już teraz nabyć w markecie Rema, Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnym Centrum Informacji w Istebnej oraz Sklepie Góralskim w Koniakowie w cenie 20 zł.
Dodatkowe informacje oraz zamówienia można kierować na adres: zespolistebna@gmail.com

Oprócz tego ukazał sie jeszcze nowy kalendarz 2011 z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa wydany przez  Związek Podhalan Górali Śląskich, który jest dostępny m.in w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej w cenie 12 zł.

W kalendarzu jak zawsze znajduje sie wiele ciekawych artykułów na temat historii, kultury i tradycji naszego regionu.

Natomiast z nowych pozycji muzycznych dostępna jest cały czas w GOKU-u nowa świąteczna płyta Wałachów oraz Folkoperacji.

Krążek Folkoperacji pod tytułem "Zaśnieżony świat" to zbiór najpiękniejszych tradycyjnych polskich kolęd, przeplatanych pastorałkami i kolędą w języku czeskim. Ta oferta muzyczna przygotowana jest specjalnie na Święta Bożego Narodzenia. Utwory zagrane z góralskim przytupem, jednak w nowoczesnych, skocznych i radosnych aranżacjach. W każdy utwór włożyliśmy wiele siebie, pokazujemy czym dla nas są święta, ile dostarczają radości nam i naszym bliskim. Dlatego "Radosną Nowinę" przekazujemy przy akompaniamencie cudownej muzyki, no i oczywiście aksamitnego głosu Bogdana Bartnickiego.
Zapraszamy i zachęcamy Państwa do nabycia płyty w kwocie 20 zł w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej.

Dodał: jk Dodano: 2011-01-04, godz. 10:59