Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2010
Daleki Wschód w Istebnej
W dniach 17 – 18.10.2010 w ośrodku ZAGROŃ w Istebnej gościła delegacja Komisji Gospodarki i Informatyzacji prowincji Sichuan w Chinach.

Delegację stanowili:

Wicedyrektor Komisji- P.Wu Piguang,
Dyrektor wydziału głównych instalacji Komisji - P.Zhong Kaihua,
Wicedyrektor Komitetu Ekonomicznego Miejski Nanchong - P.Zhang Xingzhong,
Dyrektor Wydziału Kontroli Dyscypliny Komisji Ekonomicznej Miejski Deyang - P. Li Xiaofan,
zastępca dyrektora MŚP Prowincji Sychuan - P. Lu Zhong,
Wicesekretarz i wicedyrektor Komitetu Ekonomicznego Miejski Mianyang - P. Huang Tianli.

Po stronie polskiej reprezentami byli:

Wójt Istebnej – Danuta Rabin,
Starosta Cieszyna – Mieczysław Szczurek,
przedstawiciel ds. Promocji i Turystyki Istebnej – Aneta Legierska,
Zarząd i członkowie Polskiej Izby Gospodarczej,
Zarząd Linter Group – Leszek i Dariusz Łazarczykowie,
Agata Witecka i Janusz Waszut.

Celem wizyty delegacji jest poszukiwanie możliwości współpracy w obszarze maszyn górniczych oraz (co najbardziej nas dotyczy) - turystyki. Delegacja spędziła w Istebnej 2 dni.

Podczas niedzielnej uroczystej kolacji udział wzięli także kapela i członkowie zespołu regionalnego "Istebna" którzy we wspaniały sposób zintegrowali gości z naszym rodzimym folklorem. Chińska delegacja wzięła udział we wspólnych tańcach i prezentacji lokalnego folkloru, próbowali gry na trombicie i uczyli się tańczyć.
W poniedziałek odbyło się  seminarium polsko-chińskie, na którym obie strony wymieniały poglądy o współpracy w
dziedzinie turystyki, handlu, informacji oraz innych aspektach.

Na koniec Polska Izba Gospodarcza z Katowic oraz firma Linter Group podpisały umowę o współpracy z delegacją Komisji Gospodarki i Informatyzacji prowincji Sichuan.

Życzymy i mamy nadzieje na owocną współpracę.

Dodał: AL Dodano: 2010-10-27, godz. 11:44