Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2010
Akcja ''Każdy Inny - wszyscy Równi'' dobiegła końca

W sobotę 12 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie całorocznych warsztatów akcji „Każdy Inny – Wszyscy Równi”, którą odbywała się co miesiąc dla dzieci ze wszystkich trzech miejscowościach.: w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaworzynce,  Szkole Podstawowej nr 1 w Koniakowie oraz w Gimnazjum nr 1 w Istebnej.

Spotkania były kontynuacją akcji wakacyjnej, podczas której dzieci wraz z wolontariuszami poruszali problemy różności kulturowej, rasowej, religijnej oraz narodowościowej.

W ciągu 10 miesięcy odbyły się liczne warsztaty tematyczne dla dzieci, w których regularnie uczestniczyło ogółem ok. 100 dzieci. Prowadzono warsztaty: plastyczne, origami, sportowe, taneczne, krajoznawcze oraz muzyczne ubogacone zabawami integracyjnymi.

Oprócz warsztatów odbyło się spotkanie przy filmie z okazji Mikołajek oraz warsztat kulinarny z okazji Dnia Kobiet, gdzie dzieci przygotowywały babeczki z galaretką, bita śmietaną i owocami oraz pyszne kanapki z pastą bananową.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za obecność na warsztatach, Waszą prace oraz zaangażowanie.

Przy tej okazji pragniemy podziękować tym, którzy w ciągu całego roku okazywali na swą życzliwość oraz służyli pomocą. Serdecznie dziękujemy:

Pani Wójt, Danucie Rabin,

Pani Dyrektor SP nr 1 w Jaworzynce, Grażynie Przybyła

Pani Dyrektor SP nr 1 w Koniakowie, Danucie Legierskiej

Panu Dyrektorowi Gimnazjum, Bogdanowi Ligockiemu

Panom woźnym ze wszystkich trzech szkół.

Pragniemy również zaprosić wszystkie dzieci na kolejną akcje wakacyjną pt.: „Dobrze widzi się tylko sercem”, która odbędzie się w dniach 14 – 20 sierpnia.  Szczegóły można znaleźć na naszym blogu:   www.pokoj-skarb.blog.onet.pl

lub pod numerem telefonu:

504 103 285

Wolontariusze Międzynarodowego Stowarzyszenia Wolontaryjnego VIDES