Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2010
Księżycowy Kwietny Bieg 2010

Piękna, księżycowa sceneria towarzyszyła licznym - mimo bardzo późnej pory - uczestnikom tegorocznego Kwietnego Biegu, którego trasa w minioną noc przebiegała drogami naszej Gminy.

Tekst: Karina Czyż
Zdjęcia: Jacek Kohut

W tym roku Istebniański „Kwietny Bieg” odbył się w porze nocnej. W pełnej gotowości na Stecówce obok kościółka czekaliśmy na sztafetę z Wisły, która o godz. 23.35 przekazała nam symboliczną szarfę.

Trasa przebiegała tak samo jak w ubiegłym roku: ze Stecówki na Zaolzie, dalej do Koniakowa Centrum przez Legiery aż na Kosarzyska, gdzie wraz z ogniskiem i ciepłym powitaniem czekali mieszkańcy gminy Milówka, aby przejąć szarfę.
Dla nas bieg zakończył się o godz. 00.40, zaś do domów wróciliśmy przed godziną 2.

Pogoda była wprost wymarzona. Około 100 C, piękny księżyc, który przyświecał naszym biegaczom.

Mimo tak późnej pory bieg cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej wraz z opiekunem Jarosławem Hulawym, uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Istebnej pod opieką Henryka Gazurka.

Swoją gotowość wyraziła również  jednostka OSP Koniaków Centrum, która samochodem (Stanisław Legierski i Bolesław Haratyk) od Stecówki eskortowała bieg, a także w Koniakowie grupa młodych strażaków dołączyła do peletonu biegaczy.

W biegu wzięli również udział miejscowi zawodowcy, którzy od zawsze uczestniczą w „Kwietnym Biegu” : Janusz Waszut, Paweł Ryś, Eugeniusz Gorzołka oraz Michał Kobielusz, który całą trasę przejechał na rowerze.

Nie zabrakło również przedstawicieli samorządu terytorialnego. Byli z nami: Sekretarz Gminy Teresa Łaszewska z mężem, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Józef Polok oraz Przewodniczący Rady Gminy Jan Gazur, który brał czynnie udział jadąc rowerem ze Stecówki na same Kosarzyska. W sumie udział wzięło 20 biegaczy oraz dwóch rowerzystów.

Przy tej okazji chcę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, którzy mimo późnej pory podjęli się tego wyzwania; opiekunom, którzy pomogli nam zebrać chętnych młodych biegaczy; „weteranom”, którzy zawsze są obecni na trasie i nie zapominają o „Kwietnym Biegu” biorąc w nim czynny udział; przedstawicielom Urzędu oraz Rady Gminy, którzy wspierają obecnością i dobrym słowem zarówno biegaczy jak i organizatorów; strażakom z OSP Koniaków Centrum za eskortę wozem strażackim oraz za reprezentację biegnącą na trasie.

Zapraszamy w przyszłym roku na trasę „Kwietnego Biegu” !
Dodał: jk Dodano: 2010-05-27, godz. 15:19