Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Ponadgimnazjalne » Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej Zaolziu
Prestiżowe stypendium dla Angeliki Kohut

Źródło: strona internetowa Starostwa Powiatowego w Cieszynie

Angelika Kohut
z klasy II Liceum Profilowanego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej Zaolziu otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Angelika znalazła się w gronie siedemnastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego, którzy otrzymali to prestiżowe stypendium. Wyróżnieni stypendyści to najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych bielskiej Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty.

Podczas uroczystości, która odbyła się w auli IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bielsku – Białej , wręczając listy gratulacyjne Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber przypomniał słowa Leonarda da Vinci: „Dajesz nam Panie wszystkie swoje dzieła za cenę trudu”, podkreślając tym samym, że bez wytrwałości i wysiłku niewiele można osiągnąć, choćby się dysponowało największym talentem. W słowach kierowanych do Stypendystów podkreślił wysoką pozycję śląskiej oświaty w kraju, potwierdzoną wysokimi wynikami egzaminów zewnętrznych oraz licznymi sukcesami w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Śląski Kurator Oświaty, dziękując i gratulując Stypendystom, wyraził przekonanie, że to na pewno nie koniec ich sukcesów. Listy gratulacyjne z rąk Kuratora otrzymali również zaproszeni rodzice. Stypendystom z Powiatu Cieszyńskiego akty nadania wręczali także Stanisław Kubicius, Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego oraz Jan Dzida,  dyrektor Delegatury Kuratorium w Bielsku – Białej. Szczególny zaszczyt spotkał Mariusza Ruckiego,  z Technikum Rolniczego w Zespole Szkół Rolniczych w Międzyświeciu, który miał okazję dodatkowo reprezentować stypendystów z Bielskiej Delegatury Kuratorium Oświaty na uroczystościach centralnych, które odbyły się w Warszawie w Kancelarii Premiera.

Angelice serdecznie gratulujemy! Oby jej przykład stanowił dla innych uczniów zachętę do wzmożonej pracy!
Dodał: jk Dodano: 2009-12-07, godz. 10:20