Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2009
Niezapomniany Kwietny Bieg 2009! - fotogaleria...

Niezwykle uroczystą oprawę miał na terenie naszej Gminy tegoroczny Kwietny Bieg, którego trasa biegła tym razem – ze względu na remont drogi Wisła Głębce – Istebna Kubalonka - ze Stecówki, gdzie przejęliśmy szarfę od wiślańskich biegaczy, przez Zaolzie i Koniaków aż do Kosarzysk, gdzie z kolei czekali już przedstawiciele Gminy Milówka, aby móc kontynuować bieg w swojej miejscowości.
Okazja była po temu szczególna ze względu na okrągłą, 30 - tą rocznicę I Pielgrzymki Ojca Św. Jana Pawła II do Ojczyzny (1979).

Warunki były bardzo sprzyjające, ponieważ 75% trasy biegło drogami mniej uczęszczanymi przez pojazdy drogowe. Trasa biegła w znacznej mierze przez las, więc słońce nie dokuczało naszym zawodnikom.
Przez całą trasę kolumnę biegu prowadził samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z Koniakowa Centrum, zaś koniec peletonu zabezpieczała Policja.
W biegu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej pod opieką Pana Jarosława Hulawego, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie pod opieką Pani Barbary Bury, uczniowie Gimnazjum nr 1 w Istebnej pod opieką Pana Michała Nosowicza, który brał udział w biegu jadąc całą trasę na rowerze oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej – Zaolziu pod opieką Pana Michała Kożucha. Na trasie dołączył – na rowerze - do peletonu również Pan Janusz Waszut, inicjator i organizator pierwszych edycji biegu na terenie naszej beskidzkiej Trójwsi.  W biegu uczestniczyli również nasi zacni weterani biegów  Pan Paweł Gorzołka, Jan Gorzołka  syn Pana Pawła Eugeniusz.  Ostatni odcinek trasy przebiegli również przedstawiciele naszych lokalnych władz w osobach  Sekretarz Gminy Pani Teresy Łaszewskiej oraz Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Pana Józefa Poloka.  W sumie w biegu wzięło udział ok. 40 biegaczy!

Przez cały czas towarzyszyła nam piękna pogoda, lekki wiatr, który dodawał otuchy naszym zawodnikom.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak udanego przebiegu tego szczególnego przedsięwzięcia na naszym terenie składamy serdeczne podziękowania! Żeby nikogo nie pominąć dziękujemy w kolejności przyłączania się do Biegu – Ochotniczej Straży Pożarnej z Koniakowa w osobach „samej góry” czyli Stanisława Legierskiego i Bolesława Haratyka, dzięki którym wszystko przebiegało sprawnie i bezpiecznie; młodzieży z SP 1 Istebna i naszego Gimnazjum z opiekunami Jarosławem Hulawym i Michałem Nosowiczem; Wiceprzewodniczącemu naszej Rady Gminy Józefowi Polokowi, który również towarzyszył nam na całej trasie a na końcu podzielił się z uczestnikami Biegu swoimi wspomnieniami z udziału w spotkaniu z Ojcem Świętym 30 lat temu, dziewczynom z Gimnazjum im. Jana Pawła II w strojach regionalnych; młodzieży z ZSP Zaolzie z opiekunem Michałem Kożuchem; niezmordowanym weteranom Pawłowi i Janowi Gorzołkom; Januszowi Waszutowi i Eugeniuszowi Gorzołce; dziewczętom i chłopcom z SP 1 Koniaków Centrum z opiekunką Barbarą Bury (za strój regionalny także!), oraz Sekretarz Gminy Teresie Łaszewskiej, która mimo natłoku obowiązków w tym dniu znalazła – wraz z mężem Andrzejem - chwilę czasu aby nam towarzyszyć!

Do zobaczenia za rok!

Dodał: jk Dodano: 2009-06-09, godz. 21:55