Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2008
Salezjańskie Spotkanie Młodych PLJ

Poniższy materiał przygotowały wolontariuszki z Istebnej

W miniony weekend 17 - 19 października w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej odbyło się VII Salezjańskie Spotkanie Młodych PLJ.

Przewodnim motywem spotkania była sylwetka św. Pawła i hasło: "Dla mnie żyć to Chrystus". Gościliśmy młodzież pracującą z Siostrami Salezjankami z całej Polski. Przez wspólny śpiew, Liturgię Godzin, Eucharystię, ale także zabawę i radosne przebywanie ze sobą, mogliśmy pogłębić naszą wiarę i bliżej przypatrzeć się naszej drodze do świętości, do której zostaliśmy powołani.
Wyruszyliśmy także w drogę - szlakami Istebnej, by rozważać słowa Chrystusa, dzielić się nimi nawzajem, podziwiać piękno przyrody i spotkać się na Eucharystii. Szlaki wiodły nas od gimnazjum przez Połom, Kubalonkę, Stecówkę, a nasza wędrówka zakończyła się w kościółku na Mlaskawce uroczystą Eucharystią celebrowaną przez księdza Jarka.
Sobotni wieczór został poświęcony tematyce misyjnej. Wolontariuszki z Istebnej przedstawiły uczestnikom relację z wyjazdu na misje w Kamerunie i krótką prezentację ze zdjęciami. Podzieliły się także swoim świadectwem pracy na misjach, zachęcając tym samym wszystkich do pomocy i wsparcia na rzecz misji.
Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze spotkania, ale również zachwyceni pięknem Istebnej i okolic, co nas – organizatorów - bardzo cieszy. Swojego zadowolenia nie kryły i Siostry Salezjanki. Ogromnie cieszy nas to, że nasza istebniańska młodzież, wraz z ks. Marcinem, była obecna na spotkaniu i służyła nam swoją pomocą.

Dziękujemy Panu Bogdanowi Ligockiemu - dyrektorowi gimnazjum - za udostępnienie nam szkoły. Bardzo dziękujemy naszym kochanym mamom za pomoc, zaangażowanie i ogromne wsparcie. Nie zapominamy również o naszych Siostrach Salezjankach z Wisły, na których pomoc możemy zawsze liczyć.

Podziękowanie

Wolontariusze z Istebnej wraz z Siostrami Salezjankami z Wisły składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli przy organizacji VII Salezjańskiego Spotkania Młodych PLJ:

Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Istebnej
Barbarze i Romanowi Bielesz - Sklep Spożywczy „ALF” Koniaków
Firmie LANGHAMER
Marzenie Baczyńskiej - Zajazd „U Michała”
Joannie i Andrzejowi Niemczyk z Jastrzębia
Marcie Wolny