Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2007
Dożynki Gminne 2007

Wspaniała pogoda i tłumy ludzi zarówno na trasie korowodu jak i w Amfiteatrze "Pod Skocznią" towarzyszyły obchodom dożynkowym, które odbyły się w niedzielę 16 września w Istebnej.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy świętej w kościołach w Koniakowie, który był gospodarzem tegorocznych Dożynek oraz w Istebnej i Jaworzynce.

Potem korowody dożynkowe spotkały się w Istebnej Centrum, by wspólnie udać się do Amfiteatru "Pod Skocznią", gdzie odbyła się główna część obchodów. W korowodzie prowadzonym przez banderię konną uczestniczyli rolnicy z całej Trójwsi, oddziały OSP, koła łowieckie i Związek Hodowców Gołębi.

Pogoda i bardzo dobrze zorganizowane przysiółki uświetniły całą imprezę zwłaszcza pięknie przygotowane wozy, jak również założone przez większość mieszkańców regionalne stroje.

Głównymi gazdami dożynek w tym roku byli Marta i Stanisław Fiedor z Kosarzysk a dożynki w Koniakowie przygotowywały przysiółki: Rupienka, Pańska Łąka, Kosarzyska.
Gospodarze z Istebnej: Wanda i Andrzej Kawulokowie od Gazury - przysiółki: Haratyki, Michałki, Kubale, Kulonki, Kympki, Wojtki, Istebna Centrum, Miki, Kiepki, Gazury, Dzielec.
Gospodarze ze Stecówki: Krystyna i Henryk Kukuczka ze Stecówki - przysiółki: Leszczyna, Pietroszonka, Stecówka, Skała, Mlaskawka, Łączyna.
Gospodarze z Kubalonki: Anna i Władysław Procnerowie - przysiółki Połom i Kawulonka.
Gospodarze z Jaworzynki Centrum: Danuta i Janusz Juroszek z Czadeczki - przysiółki: Kikula, Zakikula, Czadeczka.
Gospodarze z Trzycatku: Anastazja Jałowiczor i Antoni Kajzar - przysiółki: Polana, Duraje.
Gospodarze z Parafii Ewangielickiej: Halina i Marek Sikora z Koniakowa Rdzowki.

Władze gminy wraz z zaproszonymi gośćmi – przedstawicielami Starostwa Powiatowego  w Cieszynie i Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach otrzymały od gazdów świeżo upieczone chleby.

Na scenie wystąpił zespół regionalny „Koniaków”, kapela „Wałasi”, orkiestra dęta przy OSP. Przygotowane dla gazdów i publiczności konkurencje przyniosły dużo śmiechu i rozbawiły cały amfiteatr.

Gwiazdą wieczoru był zespół „ABBA”, przy którym szalała cała publika przypominając sobie wieczne przeboje słynnej w całym świecie skandynawskiej grupy.
Wieczorem podczas festynu grał zespół „Jawor”.

Całą gastronomię przygotowały szkoły z Koniakowa Centrum i Rastoki.

Dodał: jk Dodano: 2007-09-17, godz. 07:38