Chatka u Stawu
Kategoria: Chaty, Domy
Miejsce: Istebna
W obiekcie znajdziesz:
kuchnia do dyspozycji kuchnia do dyspozycji
parking parking
plac zabaw dla dzieci plac zabaw dla dzieci
pokoje dwuosobowe pokoje dwuosobowe
pokoje czteroosobowe pokoje czteroosobowe
Chatka u Stawu stoi obok starej, drewnianej gajówki z 1912 roku. Asfaltowa droga zapewnia całoroczny, bardzo dobry dojazd do parkingu przy samej Chatce. Miejscowa nazwa ''u Stawu'' pochodzi od Stawów Habsburskich z XIX wieku, z których to pstrąg docierał nawet na dwór cesarski we Wiedniu. Zrujnowana, drewniano-ziemna tama dolnego stawu została zastąpiona nowoczesną zaporą z górnym przelewem ( wodospad ma 5,8 m wysokości). Dzięki temu na miejscu dawnych, kaskadowo połączonych stawów powstał jeden duży zalew. Nadało to temu ciekawemu miejscu w Beskidzie Śląskim niepowtarzalny urok. Do głównej drogi są 3 km, gdzie market Rema, Biedronka oraz stacja PKN Orlen ''Bliska'' zachęcają do uzupełnienia zapasów. Dla narciarzy w odległości 4 km od Chatki powstała Kolej Linowo - Krzesełkowa ''Zagroń'' (kanapy 4-osobowe), a kilometr dalej ( 5 km od Chatki) wybudowano następną, nowoczesną Kolej Linowo - Krzesełkową ''Złoty Groń'' (kanapy 6-osobowe). Oświetlenie obydwu wyciągów widać z okna salonu Chatki po zapadnięciu zmroku.
Cisza i spokój zapewnią każdemu wypoczynek w tym interesującym zakątku Istebnej.

W odległości 4 km od Chatki, przez cały rok zaprasza wszystkich chętnych, nowoczesny Park Wodny Olza.

Dla gości bezprzewodowy, bezpłatny dostęp do Internetu WI - FI
Aneks kuchenny jest w pełni wyposażony. ( Dwupalnikowa kuchenka gazowa, czajnik bezprzewodowy, lodówka, sztućce, talerze, garnki, zlew.) W sypialni na poddaszu stoją cztery łóżka, w tym dwa podwójne oraz znajdują się drzwi na balkon z widokiem na łąkę i las. Zamykany pokoik obok salonu mieści dwa pojedyncze łóżka. W salonie z piecem kominkowym stoi dwuosobowa wersalka a także TV SAT. Ciepłą wodę uzyskuje się z trójfazowego, elektrycznego, przepływowego ogrzewacza prawie natychmiast i w dowolnej ilości. Do przestronnej łazienki z WC, kabiną prysznicową oraz umywalką, wchodzi się z korytarzyka prowadzącego do salonu.

Cennik za całą Chatkę na rok 2014 (1 noc);

do 4 osób - 160,00 zł ( cała Chatka do dyspozycji)
za 5 osób - 195,00 zł ( cała Chatka do dyspozycji)
za 6 osób - 230,00 zł ( cała Chatka do dyspozycji)
za 7 osób - 265,00 zł ( cała Chatka do dyspozycji)
W ceny wliczony jest podatek VAT.

Godzina przyjazdu do Chatki; od 16,00
Godzina wyjazdu z Chatki; do 11,00

____________________________________________

Nie ma możliwości wynajęcia chatki tylko na 1 dobę oraz przyjazdu ze zwierzętami. Natomiast od 6-7 osobowych grup młodzieży wymagana jest dodatkowo kaucja w wysokości 500,00 zł. i obowiązuje zakaz przywozu własnego sprzętu nagłaśniającego.

W celu potwierdzenia rezerwacji prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 100 zł. na konto bankowe w ING Bank Śląski:

Zaliczka nie podlega zwrotowi, jeżeli przyjazd nie dojdzie do skutku z przyczyn leżących po stronie rezerwującego.

Współrzędne GPS N : 49*35'36'' E : 18*52'18''
« powrďż˝t