Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworzynce
Spotkanie integracyjne przy opłatku

W dniu 19 grudnia 2006 w Szkole Podstawowej w Jaworzynce odbyło się spotkanie integracyjne pod hasłem „Bądźmy Razem”. Spotkanie zorganizowano dla dzieci specjalnej troski pochodzących z Jaworzynki i należących do tutejszej Szkoły Podstawowej.
Spotkanie to przygotowała Pani Joanna Kohut - pracownik filii Biblioteki Publicznej w Jaworzynce oraz Pani mgr Maria Czyż - wychowawczyni klasy II „b”.
Obecnością swoją zaszczyciła nas Pani Wójt Danuta Rabin, Pani Grażyna Przybyła – dyrektor Szkoły, Pani Zofia Losa – wice dyrektor oraz kapela Pana Zbyszka Wałacha, która muzycznie uświetniła to spotkanie. Przygotowaliśmy dla naszych zacnych gości słodki poczęstunek, świąteczne upominki ufundowane przez sponsorów tej akcji. Całą imprezę uświetnił występ małych aktorów z klasy II „b”. Dzieci pod opieką Pani Marii Czyż przygotowały inscenizację Jasełek pod tytułem „Narodziła nam się dobroć”.  Spotkanie przebiegało w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wspólnie kolędowały. Mamom dzieci oraz zaproszonym gościom podarowaliśmy „połaźniczki” i kartki wykonane przez dzieci. Na koniec wszyscy przełamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne.
Spotkanie to było pionierską imprezą zorganizowaną w Szkole Podstawowej w Jaworzynce mającą na celu wychodzenie naprzeciw dzieciom specjalnej troski i ich rodzicom i poszukiwanie nowych sposobów porozumiewania się i nawiązywania pozytywnych relacji. Było ono próbą łamania barier i integracji dzieci naszej szkoły z dziećmi specjalnej troski tego regionu.

Powyższy tekst przygotowały Joanna Kohut i mgr Maria Czyż.
Dodał: jk Dodano: 2007-01-02, godz. 12:10