Turystyka » Beskidzka 5 » Dokumenty, raporty
Badanie ruchu turystycznego w gminie Istebna
W sezonie letnim 2006 na terenie Beskidzkiej 5 przeprowadzono pierwszy etap kompleksowego badania ruchu turystycznego, obejmujący zarówno badania jakościowe (ankiety), jak i ilościowe (pomiar intensywności ruchu turystycznego).
Badania ankietowe doprowadziły do zebrania materiału empirycznego pozwalającego m.in. na:
- Określenie charakterystyki odwiedzających gminy Beskidzkiej 5 ze względu na miejsce zamieszkania, wiek, płeć, wykształcenie, status zawodowy, status materialny oraz pochodzenie;
- Określenie charakterystyki wizyt ze względu na ich cele, długość pobytu, towarzystwo w trakcie podróży, używane środki transportu;
- Określenie przeciętnego poziomu wydatków poniesionych w trakcie pobytu w gminach Beskidzkiej 5 w przeliczeniu na 1 osobę;
- Zdefiniowanie zachowań odwiedzających, sposobów spędzania czasu, stopnia satysfakcji z jakości oferty turystycznej gmin Beskidzkiej 5. Na podstawie analizy zebranego materiału empirycznego opracowano wstępny raport z badań. Zaprezentowano w nim wyniki badań dla całego obszaru Beskidzkiej 5 oraz osobno dla poszczególnych gmin. Ponadto stworzono obszerny aneks tabel i wykresów.
Należy podkreślić, że prezentowany raport ma charakter wstępny - w martwym sezonie turystycznym oraz w sezonie zimowym przeprowadzone zostaną kolejne etapy badania ruchu turystycznego na obszarze Beskidzkiej 5.

Dla zainteresowanych badaniami ruchu turystycznego istnieje mozliwość wgladu do pisemnego raportu z badań w Punkcie Informacji Turystycznej w godzinach pracy placowki.
ZAPRASZAMY!!!
Dodał: jk Dodano: 2006-11-24, godz. 13:50