18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2006
Medalowe loty naszych modelarzy

Znakomite występy zanotowali w tegorocznych startach nasi modelarze z Istebnej Andziołówki - Antoni i Tomasz Karch. Uwieńczeniem były dwa brązowe medale zdobyte na XVI Mistrzostwach Świata w Modelarstwie Kosmicznym rozegranych w dniach 19 - 29 września w Kazachstanie na kosmodromie Bajkonur.

Tomasz Karch wywalczył brązowy medal w rywalizacji indywidualnej w kategorii S7 oraz wraz ze swoim ojcem Antonim i Wojciechem Krzywińskim z Płocka również brązowy krążek w punktacji drużynowej. W zawodach wystartował również Jerzy Kawulok.

Wcześniej Tomasz Karch zwyciężył w Międzynarodowych Zawodach Modeli Kosmicznych zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata, które odbyły się w dniach 12-13 sierpnia w Krakowie. Tomek triumfował w kategorii S8E/P, czyli kategorii modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych.

Znakomicie zaprezentowali się nasi modelarze również na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych, które odbyły się w dniach  16 – 17 września w Krakowie. W kategorii modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych złoty medal wywalczył Tomasz natomiast Antoni uplasował się na drugiej pozycji w kategorii makiet wysokościowych.

Zawodnicy z Istebnej Andziołówki reprezentują barwy Górnośląskiego Klubu Modelarstwa Kosmicznego i Lotniczego w Rybniku.