Gmina Istebna » Urząd Gminy » Projekty krajowe » Programy społeczeństwa informacyjnego » Gminne Centrum Informacji (CGI) » Gminne Centrum Informacji - Aktualności » GCI - Archiwum aktualności 2006
Akcja ''Gmina bliżej Europy'' - kursy językowe

Informacja Ośrodka Językowego "SITA" w Katowicach

Wychodząc naprzeciw potrzebom swobodnego komunikowania się w językach obcych mieszkańców gminy do wzięcia udziału w akcji: „Gmina bliżej Europy”.
Celem projektu przygotowanego przez Ośrodek Językowy SITA, Dynamiczne Centrum Językowe 3WAY i Akademię Nauki jest zorganizowanie dofinansowanych szkoleń językowych dla około jedenastu tysięcy mieszkańców w trzech województwach: śląskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim.
Fakt, iż znajomość języków obcych jest kluczową umiejętnością w jednoczącej się Europie, nikogo już nie dziwi. Wszyscy wiemy, że takie umiejętności otwierają nowe horyzonty poznawcze, towarzyskie i zawodowe. Znajomość języków obcych, to także jeden z podstawowych warunków zatrudnienia. Badania wykazują jednak, że nasz obecny poziom znajomości języków obcych jest obszarem wymagającym doskonalenia, dlatego jesteśmy gotowi naszym doświadczeniem, wiedzą i potencjałem wesprzeć te działania.
Dzięki wsparciu sponsorów, aż cztery tysiące osób z naszego województwa będzie mogło poznać lub udoskonalić znajomość języka: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego lub francuskiego. Propozycja ta skierowana jest zarówno do osób dorosłych jak i młodzieży do lat 15. Akcja wsparta będzie przez media intensywną kampanią informacyjną, które przez kilka miesięcy relacjonować będą jej przebieg. W prasie ukazały się już pierwsze artykuły zapowiadające akcję (...).

Regulamin (wyciąg):

1. Ośrodek Językowy Sita, 3 WAY i Akademia Nauki ze swojej strony zapewniają: lektorów, metodyków, sprzęt audio, fotele do relaksacji, Urządzenia Systemowe SITA, materiały dla kursantów, materiały informacyjne.
2. W każdej gminie z dofinansowanych szkoleń może skorzystać 24 osoby (3 grupy – po 8 osób każda). Wszyscy chętni muszą przesłać do Ośrodka kupon zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.blizejeuropy.pl Osoby zainteresowane nauką języka na poziomie podstawowym wysyłają do nas jedynie zgłoszenie, pozostałe osoby przed wybraniem poziomu nauczania prosimy o wypełnienie testu dostępnego na w/w stronie.
3. Prezydent miasta, Burmistrz, Wójt lub osoba przez niego wyznaczona, decyduje o sposobie i formie informowania swoich mieszkańców o dofinansowanych kursach językowych. (Każda gmina otrzyma od nas plakaty informujące o możliwości wzięcia udziału w akcji, a w mediach będą pojawiały się informacje na temat akcji).
4. Termin rozpoczęcia kursu, częstotliwość zajęć w tygodniu oraz miejsce, są uzgadniane odrębnie z każdą gminą.
Zajęcia odbywają się na terenie gminy. Miejsce kursu wyznacza gmina i na czas trwania kursu(ów) (tj. od 18 września do 03 lutego 2007 roku popołudniami) nieodpłatnie udostępnia pomieszczenie Ośrodkowi Językowemu SITA.
5. Uczestnik kursu pokrywa 40% należności za kurs (jeden poziom).
Jeden poziom nauki języka obcego metodą SITA, obejmuje 50 godzin, co pozwala na przyswojenie sobie ponad 800 słów i wyrażeń. Należność za kurs z 60% dofinansowaniem, wynosi: 296 zł (dwieście dziewięćdziesiąt sześć złotych). W tej kwocie każdy uczestnik otrzymuje zestaw materiałów nagranych na kasetach i podręcznik.
6. Uczestnik kursu sam pokrywa opłatę za kurs (296zł.) Odpłatność za kurs musi zostać uregulowana przed rozpoczęciem kursu. Wpłaty należy dokonywać na podane przez nas konto lub gotówką w Ośrodku Językowym SITA w Katowicach. Dowód wpłaty jest podstawą wydania uczestnikowi zestawu kaset i podręcznika.
7. Wśród wszystkich uczestników kursów, zostanie ogłoszony konkurs międzygminny „Zostań poliglotą”, gdzie nagrodą główną będzie tygodniowy pobyt w Zakopanem, w hotelu „Skaly” www.skalny.com.pl. Druga nagroda to urządzenie SITA wraz z materiałami do nauki wybranego języka, które pozwoli na samodzielną naukę w domu. Trzecia nagroda, to do wyboru: bezpłatny kurs języka obcego w Ośrodku Językowym SITA lub w Dynamicznym Centrum Językowym 3WAY, albo kurs szybkiego czytania i technik pamięciowych w akademii Nauki.

W związku z realizacją akcji na terenie gminy, istnieje także możliwość przeszkolenia pracowników urzędów w tej samej cenie.

Dodatkowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 032 205 05 44; 506 019 323 lub na stronie internetowej: www.blizejeuropy.pl.

Uwaga!

Gmina Istebna w dniu 25 sierpnia przystąpiła do w/w akcji. W związku z tym rozpoczyna się nabór chętnych do uczestnictwa w kursach.

Informacje i zapisy

w Gminnym Centrum Informacji w Istebnej (budynek GOK - sala nr 4).

Dodał: jk Dodano: 2006-08-25, godz. 14:21