http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Aktualności 2015
Komunikat dla osób wynajmujących lokale
Służba Celna przypomina, że automaty i urządzenia do gier mogą być eksploatowane tylko przez podmioty posiadające koncesję lub zezwolenie na prowadzenie takiej działalności w konkretnej lokalizacji wydane do końca 2009 r. Urządzającym gry jest osoba posiadająca tytuł prawny do automatu (właściciel automatu), jak również może nim być osoba dzierżawiąca automat, osoba wynajmująca powierzchnię pod automat, jak również każda inna czerpiąca korzyści z tego rodzaju nielegalnej działalności (właściciel lokalu, stacji paliw, sklepu, pubu, kafejki internetowej, osoba obsługująca automat itd.).

Obowiązujące przepisy:
  • na mocy art. 107 § 1 Kodeksu karnego skarbowego, zabronione jest urządzanie lub prowadzenie gier na automatach wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, pod groźbą kary grzywny , albo kary pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.
  • Osoba urządzająca lub prowadząca gry na automatach wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych podlega również karze pieniężnej w wysokości 12 tys. złotych od każdego automatu. Dotyczy to również właścicieli lokali, którzy wynajmują powierzchnie organizatorom gier.

Działania Służby Celnej przeciw urządzaniu nielegalnych gier na automatach:
  • zatrzymywanie automatów, na których urządzane są w sposób nielegalny gry,
  • likwidację działalności w zakresie nielegalnego urządzania lub prowadzenia gier na automatach,
  • ściganie osób urządzających nielegalne gry oraz właścicieli lokali umożliwiających prowadzenie nielegalnej działalności w tym zakresie,
  • nakładanie sankcji karnych skarbowych oraz kar administracyjnych,
  • egzekwowanie wymagalnego zadłużenia z tytułu kary grzywny lub kary pieniężnej z posiadanego majątku dłużnika,
  • współpraca a inspekcjami sanitarnymi, nadzoru budowlanego, policją i strażą pożarną.

Apel do wynajmujących lokal na automaty do gier hazardowych:
Służba Celna apeluje do wynajmujących swoje lokale dla osób urządzających lub prowadzących gry na automatach wbrew przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, aby wypowiedzieli umowy najmu w trybie natychmiastowym ze względu na prowadzenie tej działalności niezgodnie z Ustawą o grach hazardowych. W przeciwnym wypadku, w sytuacji kontroli dokonywanej przez Służbę Celną wynajmujący z mocy prawa znajdzie się w gronie osób uznanych za organizatorów gier na automatach i obciążony karą administracyjną w wysokości 12.000 zł od jednego automatu.
 
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: DK Dodano: 2015-12-10, godz. 12:56