Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Szkoła Podstawowa nr 1 w Koniakowie
Dzień Nauczyciela i Pasowanie na Ucznia w SP 1 w Koniakowie
14 października uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela oraz byliśmy świadkami Pasowania na Ucznia kolejnego rocznika pierwszoklasistów.

Bohaterami pierwszej części uroczystości byli nasi milusińscy czyli dzieci z klas pierwszych. Do tego wydarzenia pierwszaki przygotowywały się od początku września, z każdym nowym dniem poznawały swoje prawa i obowiązki, a także zapoznawały się z zasadami zachowania obowiązującymi w szkole. Na akademii dzieci zaprezentowały swoje liczne talenty śpiewając, tańcząc i recytując wiersze. Po programie artystycznym, w podniosłej atmosferze pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę „być dobrymi i uczciwymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem sprawiać radość nauczycielom i rodzicom, uczyć się tego co piękne i mądre”. Następnie pan dyrektor dokonał aktu pasowania na ucznia, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy i upominki.

Druga część uroczystości poświęcona była nauczycielom i pracownikom szkoły. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawczyniami. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki oraz złożyły życzenia wszystkim osobom związanym z oświatą. Akademię zakończył gościnny występ kapeli góralskiej z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie, uświetniając  ten wyjątkowy dzień swym śpiewem i regionalną muzyką. Następnie przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego złożyli na ręce Dyrekcji Szkoły kwiaty i życzenia. Uroczystość zakończył pan dyrektor Andrzej Ryłko, który jeszcze raz przyjął serdecznie pierwszoklasistów oraz złożył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia.

To był kolejny niezapomniany dzień w naszej szkole. Wobec tego pierwszakom życzymy samych szkolnych sukcesów, a wszystkim pracownikom oświaty radości z wykonywanego zawodu i uśmiechu na co dzień.

Katarzyna Legierska

Dodał: K.C Dodano: 2015-10-19, godz. 08:36