Sport » Kluby sportowe » Klub Piłkarski KP TRÓJWIEŚ » KP Trójwieś - Aktualności » KP Trójwieś - Aktualności 2006
Obchody 10 - lecia KP Trójwieś

Niezwykli goście z Anglii byli główną atrakcją obchodów 10 - lecia Klubu Piłkarskiego Trójwieś Millers będących częścią X Dni Istebnej, które odbyły się w dniach 15 - 16 lipca 2006.

Do Istebnej zawitali Dino Maccio - wiceprezes angielskiego klubu Rotherham United, Roger Stone - przewodniczący Rady Miasta Rotherham (250 tys. mieszkańców), Chris Saxon - rzecznik prasowy dla angielskich mediów i członek Zarządu Rotherham United Supporters Trust czyli organizacji wspierającej angielski klub oraz Malcolm Stone - brat Rogera. To na pewno ewenement na skalę ogólnopolską.
Goście z Anglii wzięli udział w uroczystej sesji Rady Gminy Istebna, uczestniczyli we wszystkich punktach programu imprezy, zarówno sportowych jak i artystycznych oraz zwiedzali najpiękniejsze zakątki naszej Trójwsi. Byli zachwyceni pięknem naszego regionu oraz imprezą, jaka odbywała się w Amfiteatrze "Pod Skocznią" podkreślając rodzinną atmosferę ("family atmosphere") i przyjaznych ludzi ("friendly people"). Wysoko ocenili też poziom rywalizacji sportowej zarówno w sobotę (seniorzy) jak i w niedzielę (trampkarze, juniorzy i oldboje). Chociaż panowie ci to wytrawni dyplomaci, którzy w niejednym miejscu na świecie przebywali, wypada mieć nadzieję, że ich opinie to nie tylko czysta kurtuazja.
Trzeba dodać, że na tym kontakty z Anglią się nie kończą. Jest prawie pewne, że w niedalekiej przyszłości do Rotherham na testy trafią najzdolniejsi młodzi piłkarze z naszej Trójwsi.
Dino Maccio przywiózł jako prezent dla klubu KP Trójwieś dwa komplety oryginalnych strojów, w których na co dzień gra zawodowa drużyna z Rotherham.

Na uroczystości nie moglo zabraknąć także założyciela i pierwszego prezesa KP Trójwieś Millers - Piotra Jałowiczora, który także przybył na uroczystości z Anglii, gdzie aktualnie mieszka. Piotr jest również członkiem Zarządu Rotherham United Supporters Trust.

Program imprezy był szeroki i obejmował uroczystą sesję Rady Gminy, a następnie wręczenie odznaczeń dla najbardziej zasłużonych działaczy i piłkarzy, którego dokonał przedstawiciel władz Skoczowskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Otrzymali je Piotr Jałowiczor, Jerzy Jaworski, Bolesław Bury, Janusz Waszut oraz pośmiertnie Stanisław Idziniak i Tadeusz Galej.

Największą sportową atrakcją imprezy był sobotni mecz, w którym zmierzyły się jubilatka KP Trójwieś z Ruchem Chorzów. Spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie i dostarczyło licznej widowni wielu emocji. Niewiele brakowało do sensacji, gdyż w drugiej połowie grający bardzo ambitnie nasi piłkarze objęli prowadzenie 3:2. Wprawdzie goście doprowadzili do wyrównania, ale taki wynik jest ogromnym sukcesem naszej drużyny. Trzeba mieć nadzieję, że takiej gry nie zabraknie ze strony KP Trójwieś w nowym sezonie ligowym.

Również w niedzielę nie zabraklo piłkarskich emocji. Rozegrano trzy mecze, w których przeciwnikiem naszych piłkarzy byli goście z Drogomyśla. Zarówno trampkarze (8:1), jak i juniorzy (4:3) nie zawiedli i dostroili się do poziomu imprezy. Swój pierwszy mecz w historii rozegrali także nasi Millers Oldboys, czyli piłkarze, którzy grali w klubie przez pierwsze lata jego istnienia, a obecnie nie są juz czynnymi zawodnikami. Debiut wypadł pomyślnie o czym świadczy wynik - 8:4 dla Millers Oldboys. "Dziadkom" tak się to spodobało, że planują już następne mecze.

Ogólnie obchody 10 - lecia KP Trójwieś Millers były bardzo udane stanowiąc wartościowe dopelnienie X Dni Istebnej. Dopisała pogoda, goście i kibice. Oby taka atmosfera towarzyszyła naszej drużynie w nowym sezonie pilkarskim.

Fotogaleria (zdjęcia autorstwa Tomka Wrześniaka z Portalu "Olza.pl"):

Uwaga!

W Gminnym Ośrodku Kultury (sala nr 1) jest do nabycia niezwykła książka - historia Klubu Piłkarskiego Trójwieś Millers autorstwa założyciela i pierwszego prezesa klubu Piotra Jałowiczora (ok. 150 zdjęć i pełna statystyka - format B5).

Dodał: jk Dodano: 2006-07-18, godz. 15:12