http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Aktualności 2015
''Złote Gody'' jubileuszem niezwykłym...
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania , ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Niezwykłe są też Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznacza pary. Symbolicznie wyrażają uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny codzienny trud, odpowiedzialność, zgodność pożycia i poświęcenie.

Medal „ Za długoletnie pożycie małżeńskie”, jest odznaczeniem, na które pracuje się najdłużej, bo ponad 18 250 dni i nocy. 50 lat temu młodzi i pełni zapału małżonkowie przyrzekali sobie „miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską” które po dziś dzień trwają i nadal są aktualne. Przez te wszystkie lata, w których na pewno nie zabrakło ani chwil dobrych, obfitujących w sukcesy, ani też chwil trudnych, którym niejednokrotnie towarzyszyły łzy i cierpienie, trwali razem nierozłącznie w trosce o spokój domowego ogniska oraz o dobre wychowanie dzieci. 

Tegoroczna uroczystość z okazji Jubileuszu Długoletniego Pożycia Małżeńskiego odbyła się w środę 30 września br. w Karczmie Ochodzita w Koniakowie. 
Wręczenia Medali  przyznanych przez Prezydenta RP parom, które w tym roku obchodzą 50 rocznicę pożycia małżeńskiego dokonał Wójt Gminy Henryk Gazurek, dziękując Jubilatom za godne i długoletnie pożycie oraz piękny przykład dla młodego pokolenia. Wspólne przeżyte lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. 

Szczególne życzenia i gratulacje z rąk Wójta otrzymały pary, które w roku 2015 przeżywają Jubileusz 60 – lecia  pożycia małżeńskiego.

W uroczystości wzięli również udział Przewodniczący Rady Gminy Istebna Artur Szmek oraz Sekretarz Gminy Teresa Łaszewska.
Uroczystość uświetnił zespól regionalny z Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej oraz muzykanci Zbigniew Wałach i Jan Kaczmarzyk.

Wszyscy życzyli Dostojnym Jubilatom jeszcze raz wielu wspólnie przeżytych rocznic w zdrowiu, szczęściu rodzinnym, życzliwości ze strony najbliższych i tradycyjnych stu lat życia.

Złoci Jubilaci:

Maria i Józef Bocek z Istebnej
Krystyna i Jan Gazur z Istebnej
Zuzanna i Paweł Gorzołka z Jaworzynki
Jadwiga i Franciszek Heczko z Jaworzynki
Elżbieta i Andrzej Kabycz z Istebnej
Anna i Jan Kohut z Istebnej
Marta i Jan Legierski z Koniakowa
Helena i Michał Marekwica z Istebnej
Helena i Józef Marszałek z Istebnej
Jadwiga i Jerzy Michałek z Istebnej
Anna i Antoni Pasterka z Istebnej
Genowefa i Władysław Probosz z Koniakowa
Zuzanna i Paweł Urbaczka z Jaworzynki
Maria i Franciszek Sikora z Istebnej
Anna i Józef Sikora z Istebnej

Diamentowi Jubilaci:

Zuzanna i Antoni Kajzar z Istebnej
Jadwiga i Józef Ligocki z Jaworzynki
Franciszek i Teresa Zawada z Istebnej

Barbara Kubalok-Gwarek
Kierownik USC w Istebnej

Zdjęcia jubilatów - kliknij tutaj... 
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2015-10-02, godz. 13:25