http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kalendarz imprez » Imprezy 2015
Serdecznie zapraszamy na 61. Rajd Wisły
Już niespełna tydzień dzieli nas od największego wydarzenia motoryzacyjnego na Śląsku, jakim jest 61. Rajd Wisły. Zawody te, należące do cyklu LOTOS RSMP, odbędą się w dniach 4-5 września 2015r. Poprzednie edycje cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem nie tylko fanów sportu samochodowego, ale mieszkańców Wisły i okolic. Organizatorzy mają nadzieję, że także tegoroczna edycja dostarczy wszystkim wiele pozytywnych emocji.
 61. Rajd Wisły, piąte runda tegorocznych LOTOS RSMP (Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski), odbędzie się w dniach 4-5 września 2015r. Baza zawodów, podobnie jak w poprzednich latach, będzie się mieścić w Istebnej, w kompleksie ZAGROŃ. Odcinki specjalne zostały zlokalizowane w przepięknych górskich okolicach, na terenach powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, a także jastrzębskiego. Podczas pierwszego dnia rajdu, w piątek 4 września zawodnicy oprócz odcinka testowego pokonają OeSy: Koniaków oraz Kiczora. Natomiast w sobotę 5 września, rajdowcy będą rywalizować na słynnych już odcinkach: Kubalonka, Bzie oraz Cisownica. Pomiędzy sekcjami (sekcja to jednokrotne przejechanie każdego z odcinków) załogi będą zjeżdżać do Parku Serwisowego na terenie kompleksu ZAGROŃ.
Na liście zgłoszeń widnieją 72 załogi. Szczególne zainteresowanie kibiców wzbudzili Wojciech „Siemanko” Chuchała oraz trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier.  Nie brakuje jednak także innych znanych nazwisk, takich jak Łukasz Habaj, Tomasz Kuchar czy Maciej Oleksowicz. Te znane nazwiska z pewnością przyciągną w okolice Wisły wielu fanów sportu motorowego. Organizator chce jednak, by rajd był świętem nie tylko dla miłośników szybkich samochodów, ale także dla mieszkańców. Andrzej Szkuta, dyrektor zawodów, gorąco zachęca do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Przy odcinkach specjalnych będzie wiele miejsc, z których będzie można oglądać zmagania kierowców – mówi. Ważne jednak, by nie stawać w miejscach niedozwolonych i słuchać poleceń tzw. „safeciarzy”, czyli osób w żółtych kamizelkach dbających o bezpieczeństwo.  Natomiast Ci, których zbytnio nie interesuje sportowa rywalizacja, mogą skorzystać z atrakcji na placu Hoffa w Wiśle. W piątek, 4 września o godz. 14:30 będzie tam miał miejsce start honorowy rajdu, podczas którego zawodnicy zaprezentują swoje samochody. Po starcie będzie można obejrzeć wystawę zabytkowych rowerów, a także skorzystać z symulatorów dachowania i zderzenia. W sobotę atrakcji będzie więcej. Już od godz. 11:00 otwarte będzie miasteczko rowerowe dla dzieci i młodzieży, a w ramach akcji „Sznupek” będą rozdawana gadżety odblaskowe dla najmłodszych. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy prowadzonych przez ratowników drogowych PZM oraz funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjanci zaprezentują także swój specjalistyczny wóz. Podobnie, jak w piątek, także w sobotę będzie można skorzystać z symulatorów. Ok. godz. 16:20 na placu Hoffa odbędzie się ceremonia mety 61. Rajdu Wisły, a na zakończenie, w Amifiteatrze w Wiśle wystąpi Kabaret Młodych Panów.
 Wiadomo, że impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie lokalnych władz oraz licznych partnerów. Szczególne słowa podziękowania organizatorzy kierują do Marszałku Województwa Śląskiego, który objął patronat honorowy nad imprezą oraz do sponsora generalnego, firmy Lotos, a także takich firm jak Zowner, Kompleks ZAGROŃ, WCK, Kwazar.
Więcej szczegółów na http://www.rajd-wisly.pl/ oraz https://www.facebook.com/RajdWisly
 
AS
 
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2015-08-31, godz. 09:39