Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2015
Zespół „Istebna” na Kaszubach
Zespół Regionalny „Istebna” dostąpił zaszczytu uczestnictwa w Międzynarodowym Festiwalu „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”, który w dniach 21-26 lipca odbywał się w kilku kaszubskich miastach, m.in. w Kościerzynie, Brusach, Chojnicach, Wielu, Konarzynach. Jest to największa tego typu impreza w północnej Polsce. Potężne sceny, świetne nagłośnienie, mnóstwo ludzi na widowni.
„Istebna” występowała obok grup z Izraela, Kolumbii, Peru, Serbii, Indii, Albanii, licznych zespołów kaszubskich i tancerzy ze Szczecina.
W przeciągu tygodnia koncertowaliśmy 8 razy, wzięliśmy udział w trzech korowodach ulicami miasta oraz śpiewaliśmy na dwóch mszach świętych. Była też okazja do nauki kaszubskich pieśni i tańców i wspólne wykonanie na scenie podczas koncertu finałowego. Dzięki uprzejmości gminy Kościerzyna, która gościła nasz zespół, w czasie wolnym mogliśmy zwiedzić skansen we Wdzydzach, fabrykę porcelany w Łubianie czy  odbyć rejs statkiem po jeziorze.
Nasz zespół wzbudzał ogromne zainteresowanie tamtejszej publiczności oraz mediów. Rozdaliśmy wiele materiałów promocyjnych i zapraszaliśmy Kaszubów do Trójwsi Beskidzkiej
Z wyjazdu oprócz wielu wrażeń przywieźliśmy również mnóstwo zdjęć. Zapraszamy do ich obejrzenia na facebookowym profilu zespołu.
www.facebook.com/Istebna

Dodał: jk Dodano: 2015-08-05, godz. 10:17