http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2015
IV Bieg na Tyniok - reminescencje...
Już po raz czwarty spotkali się w minioną niedzielę w Koniakowie miłośnicy biegania, pięknych widoków i rodzinnych klimatów aby rywalizować na trasie kolejnej edycji Biegu na Tyniok a także delektować się ciszą i spokojem, jaki oferuje miejsce, w którym odbywa się zakończenie imprezy.

Tradycyjnie start odbył się w cichym i spokojnym zakątku naszej gminy jakim jest teren Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniakowie Rastoce. Tradycyjnie też zjechali do nas goście z całej Polski a także z Czech i Słowacji. Udział każdego uczestnika - w tym "naszych' z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa - bardzo organizatorów cieszy.

Tradycyjnie również trasa przebiegała inaczej niż w poprzednich latach. W tym względzie możliwości Tynioka są wyjątkowe i praktycznie nieograniczone. Zwyciężyli najszybsi, ale wygrali wszyscy, gdyż każdy, kto wystartował zarówno w biegu głównym, jak i w rywalizacji dzieci ukończył zawody.
 
Najlepszym biegaczem zawodów został zasłużenie Mateusz Haratyk z Jaworzynki, który na trzykilometrowej trasie uzyskał świetny czas 12 minut 45,2 sekundy. Również kobiety radziły sobie znakomicie a najlepsza z nich Martina Robinson z Jabłonkowa osiągnęła także znakomity czas 16 minut 32,6 sekundy. To nowe rekordy Biegu na Tyniok!

Wszystkim uczestnikom gratuluję, dziękuję za udział i zapraszam za rok!     

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia, jakim był tegoroczny Bieg w osobach (kolejność alfabetyczna):
Czyż Karina, Gorzołka Eugeniusz, Haratyk Dariusz, Juroszek Barbara, Juroszek Łukasz, Kohut Dominika, Kukuczka Monika, Kusek Andżelika, Legierska-Niewiadomska Elżbieta, Legierski Jacek, Legierski Stanisław, Legierski Szymon, Legierski Wojciech, Małyjurek Ewa, Polok Elżbieta, Tyman Renata, Waszut Michał, Witos Tadeusz, Zawada Piotr, Zeman Andrzej, Zowada Elżbieta, Zowada Ignacy, Zowada Szczepan; Pizzeria Werona, Studio Fryzjersko-Kosmetyczne Iwona Kohut Istebna, Gminny Ośrodek Kultury, OSP Koniaków Centrum.         

Chcę też podziękować gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na starcie i na mecie Biegu podczas ceremonii wręczenia nagród w osobach Teresy Łaszewskiej - Sekretarz Gminy Istebna, Stanisława Legierskiego - Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy Istebna, Jana Gazura - Sołtysa Koniakowa i Lucyny Bytow - przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniakowie Rastoce.

Jacek Kohut

Wyniki i zdjęcia - kliknij tutaj...

 
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2015-07-21, godz. 10:35