Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2015
IV Bieg Doliną Olzy- zdjęcia i wyniki
Już po raz czwarty Dniom Istebnej towarzyszy przełajowy bieg „Doliną Olzy”, który odbył się w niedzielę 12 lipca w Istebnej.

Start i meta tego biegu ulokowane są przy amfiteatrze „Pod Skocznią” w Istebnej, a trasa biegu to ścieżka przyrodnicza Nadleśnictwa Wisła wiodąca wzdłuż rzeki Olzy.

Tegoroczna edycja Biegu Doliną Olzy byłą najbogatszą w frekwencję dzieci i młodzieży. W kategoriach wiekowych dzieci i młodzieży wystartowało 92 zawodników i zawodniczek z Trójwsi i okolic, pobliskich zagranicznych miejscowości oraz z różnych regionów Polski, gdyż na terenie naszej gminy przebywali na obozach sportowych.

Natomiast w kategoriach dorosłych, startujących na dystansie biegu głównego (w tym roku było to 3 600 m.) pobiegło łącznie 39 osób.

Najlepszy czas w biegu głównym wywalczył Ladislav Sventek ze Skalitego (SK), który o malutki włos wyprzedził Przemysława Gibiec z Goleszowa. Na trzecim miejscu uplasował się Kazimierz Legierski z Jaworzynki.

Wśród pań zwyciężczynią biegu głównego została Jana Byrtusova z Bukowca (CZ), drugie miejsca zajęła Margita Kirkpatrick z Rakovej (SK), a trzecia była Kornelia Marczak z Pszczyny.
Najmłodszym Zawodnikiem biegu został Karol Orian ze Zdzieszowic, a Najstarszym Zawodnikiem został pan Tomasz Żywioł z Cieszyna.

Za udział w biegu zawodnicy otrzymywali posiłek z grilla, napoje oraz pamiątkowy medal. Lecz ze względu na rekordową frekwencję, jakiej w nawet najśmielszych oczekiwaniach, Organizatorzy się nie spodziewali, nie dla wszystkich wystarczyło pamiątkowych medali wręczanych na mecie. Zatem pragniemy poinformować, że będą one do odebrania w biurze Organizatora ( Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej Centrum) lub wysłane pocztą na wskazany przez zawodnika adres (należy wysłać go na adres e-mail: karina.istebna@gmail.com).

Słowa podziękowania kierujemy do Strażaków z OSP Istebna Centrum za obstawę i zabezpieczenie trasy biegu; sędziom: Danucie, Magdalenie i Adamowi oraz wolontariuszkom biura zawodów: Ani, Basi, Kasi i Reni.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie gratulujemy udziału w imprezie, osiągniętego rezultatu i sportowej walki do samego końca.

Wyniki_Biegu.xls
Dodał: K.C Dodano: 2015-07-13, godz. 14:41