Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Szkoła Podstawowa nr 1 w Koniakowie
Aktywna lekcja przyrody w Koniakowskiej Podstawówce
W dniu 19 maja odbyła się nasza szkolna wycieczka, a właściwie krótki wyjazd, który przybrał formę aktywnej lekcji przyrody. Klasy piąte ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie wraz z klasą piątą ze Szkoły Podstawowej w Rastoce równo o godzinie 9ºº wyruszyły, wynajętym autokarem, spod budynku szkoły w centrum Koniakowa. Naszym celem był, jako pierwszy, Ośrodek Edukacji Ekologiczny w Istebnej. W pięknie wyremontowanej placówce dzieci poznały wszystkie fakty i ciekawostki związane z fauną i florą Beskidu Śląskiego. Dzięki pani prowadzącej prelekcję mogliśmy usłyszeć charakterystyczne głosy wydawane przez m.in. wilki, głuszce czy leśne ptaki. Poznaliśmy historię naszych świerków, a nawet podziwialiśmy galerię trofeów zebranych przez Zespół Regionalny „Istebna”. Na koniec każdy miał szansę wpisania się do pamiątkowej księgi, z czego skwapliwie skorzystaliśmy.
            Drugim etapem naszej przyrodniczej wycieczki była Oczyszczalnia ścieków w Wiśle, o pełnej nazwie: Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. zoo Oczyszczalnia ścieków Wisła. Uczniowie z obu szkół poznali tam wszystkie etapy oczyszczania ścieków, zwiedzili laboratorium, gdzie mogli oglądać próbki do badań oraz obserwować pod mikroskopem bakterie, oczyszczające ścieki w etapie oczyszczania biologicznego. Po zwiedzeniu całego ośrodka oczyszczalni i poznaniu pracy w tym miejscu udaliśmy się jeszcze do Wisły Malinki pod Skocznię im. Adama Małysza. Tam zakończyliśmy wyjazd integracyjny klas piątych.  Powrót do szkoły  nastąpił szczęśliwie, z zadowoleniem na twarzach i bogatsi o nową wiedzę.

Opiekunowie

mgr Renata Haratyk