Turystyka » Punkt Informacji Turystycznej » Informacja Turystyczna - różne
10 lat Śląskiej Organizacji Turystycznej

Z udziałem Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej pani Gabrieli Lenartowicz oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pana Tomasza Jędrzejczaka odbyło się w Koszęcinie walne zebranie oraz gala z okazji 10-lecia działalności Śląskiej Organizacji Turystycznej.
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” uświetnił spotkanie koncertem pieśni i tańców ludowych.
Działająca od 10 lat Śląska Organizacja Turystyczna liczy 65 członków, w tym także Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza", do którego należy gmina Istebna.
Śląska Organizacja Turystyczna działa od listopada 2004 roku, Biuro Organizacji zaczęło pracę od marca 2005 roku. Zadaniem Śląskiej Organizacji Turystycznej jest szeroko pojęta promocja Województwa Śląskiego w kraju i za granicą, jako regionu charakteryzującego się bardzo zróżnicowanym krajobrazem przyrodniczym oraz bogactwem wspaniałych pomników historii i kultury śląskiej.
Beskidzką 5 reprezentowali Wójt Gminy Brenna - Jerzy Pilch, Burmistrza Miasta Szczyrk - Andrzej Byrdy oraz Asystent Burmistrza Mista Wisła - Andrzej Cienciała, którzy wręczyli kwiaty i pamiątkowe listy intencyjne na rece Prezes Śot oraz Dyrektor Biura - pani Agnieszce Sikorskiej.
Grupę roboczą reprezentowały Sabina Bugaj, Katarzyna Macura i Aneta Legierska.

Śląska Organizacja Turystyczna wspiera liczne działania Beskidzkiej 5, SRiWR Olza, a także Gminy Istebna: m.in. wyposażenie cyfrowe i analogowe Punktu Informacji Turystycznej, study tour`y, materiały promocyjne, czy udział w targach turystycznych.

Dodał: AL Dodano: 2015-05-11, godz. 13:42