Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2015
Konkurs na „Najpiękniejszą pisankę” rozstrzygnięty!
W dniu 15 kwietnia 2015 roku punktualnie o godzinie 13:00 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Wielkanocnego na „Najpiękniejszą pisankę”. Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Istebna. Opisane prace należało dostarczyć do siedziby OPP w Koniakowie do dnia 23.03.2015 r.

Organizatorki konkursu, panie Agata Polok i Teresa Vavŕać - wchodzące jednocześnie w skład komisji oceniającej pisanki - dokonały oceny prac. Zgodnie z regulaminem konkursu, jednym z kryteriów oceny było nawiązanie do tradycji, czyli zastosowanie w swoich pracach motywów regionalnych. Większość zgłoszonych do konkursu pisanek miało elementy koronki koniakowskiej, haftu krzyżykowego i wykonane z bibułki.

Przed komisją stało spore wyzwanie, gdyż na konkurs wpłynęło 45 prac a każda z nich została wykonana precyzyjnie, pomysłowo i niezwykle oryginalnie.

Komisja przyznała 12 nagród w dwóch grupach wiekowych:

Grupa pierwsza kl. I-III
Miejsce I - Karol Rabin kl. II SP nr 1 Koniaków
Miejsce II - Anna Kukuczka kl. I SP nr 1 w Koniaków
Miejsce II - Michalina Haratyk kl. I SP nr 2 Istebna
Miejsce III - Maria Gorzołka Oddział Przedszkolny SP nr 2 Jaworzynka
Wyróżnienie - Tomasz Czepczor  kl. II SP nr 2 Jaworzynka
Wyróżnienie - Martyna Czepczor kl. III SP nr 1 Koniaków

Grupa druga kl. IV-VI
Miejsce I - Mateusz Kukuczka kl. VI SP nr 1 Koniaków
Miejsce II - Justyna Zogata  kl. VI SP nr 2 Istebna
Miejsce II - Magdalena Czepczor  kl. IV SP nr 2 Jaworzynka
Miejsce III - Oliwia Ligocka kl. IV OPP Koniaków
Wyróżnienie - Kinga Krężelok kl. IV OPP Koniaków
Wyróżnienie - Aneta Jałowiczor kl. VI SP nr 2 Jaworzynka

W tym dniu do placówki OPP przybyli rodzice nagrodzonych autorów prac, opiekunowie, pod których czujnym okiem powstawały prawdziwe dzieła sztuki oraz laureaci naszego konkursu czyli nagrodzone dzieci z poszczególnych szkół.

W czasie wręczenia nagród swoje umiejętności zaprezentował nasz ogniskowy Zespół Regionalny pod kierunkiem pani Aleksandry Lipowskiej. Po ich wspaniałym występie z wielką przyjemnością wszyscy wysłuchali mistrzowskiego koncertu kapeli w składzie: Aleksandra Lipowska, Janina Juroszek, Marzena Suszka oraz Euzebiusz Jasiński.
Po wręczeniu nagród wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który udało się przygotować dzięki naszym niezawodnym sponsorom.

Autorom wszystkich prac składamy podziękowanie za ogromne zainteresowanie konkursem, za różnorodność prac, pomysłowość i niezwykłą oryginalność.
Słowa podziękowania kierujemy również do nauczycieli, pod kierunkiem których powstawały te niezwykłe, małe arcydzieła. Dziękujemy; p. Zuzannie Kawulok, Halinie Legierskiej, Katarzynie Legierskiej oraz  Beacie Mirze ze SP nr 1 w Koniakowie, p. Mirosławie Haratyk ze SP nr 2 w Istebnej, p. Urszuli Stebel ze SP nr 2 w Jaworzynce oraz p. Grażynie Haratyk, która ze swoimi podopiecznymi reprezentowała nasze Ognisko.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału
w kolejnej edycji konkursu w roku przyszłym.

Organizatorki konkursu:
Agata Polok i Teresa Vavŕać