18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2015
''Sprinterskie'' rozpoczęcie Mistrzostw Polski - foto...
Od biegów sprinterskich kobiet i mężczyzn rozpoczęły się 18 marca na trasach biegowych w Istebnej Kubalonce Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Narciarskich.

Wpływająca pozytywnie na nasze samopoczucie wspaniała, wiosenna pogoda nie sprzyja niestety pokrywie śnieżnej dlatego rywalizacja biegaczy toczy się w niełatwych warunkach.

W finale sprintu mężczyzn wystartowało trzech naszych biegaczy, jednak żadnemu nie udało się wywalczyć medalu. Mateusz Ligocki (NKS Trójwieś Beskidzka - nr 9) zajął czwarte miejsce, jego klubowy kolega Sebastian Gazurek (nr 3) był piąty zaś Kamil Bury (MKS Istebna - nr 2) finiszował na szóstym miejscu.

Tytuły mistrzowskie w sprintach wywalczyli Dominika Bielecka (MKS Wodzisław Śląski - nr 43) oraz Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce - nr 1).

Po rywalizacji w sprintach techniką klasyczną planowane są biegi techniką dowolną (czwartek) i techniką klasyczną (sobota) oraz sprinty drużynowych techniką dowolną (niedziela).

W związku z "uciekającym" śniegiem następują wszakże zmiany w harmonogramie zawodów. Jedną z nich jest wcześniejszy - o godz. 9:00 - start biegów techniką dowolną w czwartek 19 marca.