Sport » Relacje i wyniki » Imprezy sportowo - rekreacyjne 2015
Turniej Tenisa Stołowego rozegrany
15 marca 2015 roku to niedziela, która dla wielu pozostanie w pamięci, jako aktywnie spędzona przy stole pingpongowym.

Rozgrywany Turniej Tenisa Stołowego „ O Puchar Wójta Gminy” okazał się być strzałem w dziesiątkę. Można by rzecz, że obiekt sportowy w Istebnej Zaolziu „pękał w szwach” , gdyż udział w turnieju wzięło 30 graczy w różnym wieku oraz wielu kibiców.
Mimo, iż tenis stołowy może się wydawać banalnym sportem, to walki przy stołach były zacięte o każdą piłeczkę.  Zawodnikom nie brakowało ducha wali, ale również zdrowej, sportowej atmosfery oraz gry fair – play.

Zwycięzcą kategorii dorosłych został Bogdan Mojeścik, który w finale pokonał Stanisława Galeja 2 : 0. Obecność pana Bogdana miała dla turnieju szczególne, historyczne znaczenia, ponieważ został on zwycięzcom pierwszego gminnego turnieju tenisa stołowego organizowanego w marcu 1991 roku w Koniakowie. W tym roku potwierdził, że nadal gra na bardzo dobrym poziomie i nie pozostawiał ku temu cienia wątpliwości. Trzecią lokatę w rywalizacji dorosłych wywalczył Mirosław Adamus z Istebnej, a tuż za nim uplasował się Jan Łacek z Jaworzynki.

W rozgrywkach młodzieży do lat 17 najlepszym okazał się być Maciej Adamus, który we wszystkich meczach „wykosił” rywali do zera. Drugie miejsce wywalczył Bartłomiej Suszka, a trzecie Damian Fiedor. W tej kategorii na równi z chłopakami rywalizowała jedyna dziewczyna turnieju – Natalia Fuchs.
Wśród najmłodszych graczy, uczniów szkół podstawowych, zwycięzcom został Grzegorz Sikora, który wygrał w finale z Szymonem Gletem 2:0 . Trzecie miejsce zajął Błażej Ligocki, który pokonał Jakuba Fiedora 2:1.

Swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Istebna, pan Henryk Gazurek, który wręczał nagrody, puchary i dyplomy najlepszym graczom.

Serdecznie dziękujemy sędziom turnieju, którzy poświęcili swój wolny czas, aby pomóc przy organizacji sportowej imprezy, a byli to: pani Wioletta Strokosz oraz pan Mariusz Juroszek.
Wszystkim zawodnikom i zawodniczce, dziękujemy za udział w Turnieju i zaangażowanie w sportową rywalizację. Gratulujemy każdemu i zapraszamy na kolejne sportowe przedsięwzięcia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury.

FOTOGALERIA TURNIEJU

Tabela wyników

Szkoły Podstawowe

1. Szymon Glet – 8 pkt.
  2. Grzegorz Sikora – 8 pkt.
  3. Bartłomiej Haratyk – 7 pkt.
  4. Szymon Zowada – 6 pkt.
  5. Paweł Niewiadomski – 2 pkt.
  6. Gabriel Kukuczka – 0 pkt.
  1. Jakub Fiedor – 5 pkt.
  2. Błażej Ligocki – 5 pkt.
  3. Jan Juroszek – 2 pkt.
  4. Antoni Juroszek – 0 pkt.
Półfinały :
  1. Jakub Fiedor  0 : 2  Szymon Glet
  2. Błażej Ligocki 0 : 2 Grzegorz Sikora
Finały :
Mecz o I miejsce:
Grzegorz Sikora  2 : 0 Szymon Glet
Mecz o III miejsce:
Jakub Fiedor  1 : 2 Błażej Ligocki
Końcowa klasyfikacja:
I – Grzegorz Sikora
II – Szymon Glet
III – Błażej Ligocki
IV – Jakub Fiedor

Młodzież do 17 lat
( młodzież grała systemem „każdy z każdym” )
  1. Maciej Adamus – 14 pkt.
  2. Bartłomiej Suszka – 11 pkt.
  3. Damian Fiedor – 10 pkt.
  4. Miłosz Suszka – 7 pkt.
    Ageusz Czepczor – 7 pkt.
      5. Jakub Czepczor – 4 pkt.
      6. Natalia Fuchs – 3 pkt.
      7. Kamil Kurowski – 0 pkt.

Dorośli

1. Mirosław Adamus – 10 pkt
  2. Jan Łacek – 8 pkt.
  3. Krzysztof Zogata – 7 pkt.
  4. Marcin Kukuczka – 3 pkt.
  5. Andrzej Suszka – 2 pkt.
  6. Dariusz Niewiadomski – 1 pkt.
  1. Bogdan Mojeścik – 9 pkt.
  2. Stanisław Galej – 8 pkt.
  3. Andrzej Mojeścik – 5 pkt.
Mariusz Waszut – 5 pkt.
  1. Kamil Czepczor – 4 pkt.
  2. Andrzej Kudełka – 1 pkt.
Półfinały :
  1. Stanisław Galej 2 : 1 Mirosław Adamus