Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Szkoła Podstawowa nr 2 w Koniakowie
Uroczystości rocznicowe w Koniakowie - Rastoce
Niezwykle podniosła uroczystość miała miejsce w sobotę 20 maja - 130 rocznica Szkoły Podstawowej w Koniakowie - Rastoce.

Rozpoczęła ją Msza św. odprawiona w kościele p.w. Św. Bartlomieja w Koniakowie, po której uczestnicy uroczystości udali się do Szkoły - Jubilatki. Tam na boisku szkolnym przy pięknej pogodzie i w zielonej scenerii zgromadzonych gości przywitała Jadwiga Legierska - Dyrektor Szkoły, która następnie przedstawiła krótką historię szkoły.

Gratulacje, podziękowania oraz życzenia złożyli w swoich przemówieniach - Danuta Rabin - Wójt Gminy Istebna, Józef Polok - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz jedna z nauczycielek, która uczyła w Szkole w Rastoce w latach sześćdziesiątych.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Elżbieta Legierska Niewiadomska podarowała Szkole bruclik i kabotek.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Szkoły, a przedstawiony program artystyczny (scenki, wiersze, piosenki) bardzo się wszystkim zgromadzonym na uroczystości podobał.
Przygrywała także kapela góralska.

Po odśpiewaniu pieśni "Szumi jawor, szumi" wszyscy udali się do budynku Szkoły na okolicznościową wystawę zdjęć oraz prac uczniów związanych z Jubileuszem. Byli uczniowie mieli także możliwość obejrzenia dzienników z lat swojej nauki w szkole.

Zaproszeni goście udali się następnie na wspólny posiłek, który był okazją do dyskusji i wspomnień - sentymentalnej podróży w przeszłość.

Wieczorem przy dźwiękach muzyki rozpoczęła się zabawa, która w znakomitej atmosferze trwała do późnych godzin nocnych. Wspomnieniom nie było końca...

Dodał: jk Dodano: 2006-05-22, godz. 09:54