http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2015
Złota Piątka Wybrana - Głosujcie!!!
Złota Piątka w plebiscycie na Oryginalną Kobietę Śląska Cieszyńskiego 2014! Zachęcamy do głosowania!

GŁOSUJ TUTAJ

Lub prześlij KUPON na swoją kandydatkę, który znajdziesz w Głosie Ziemi Cieszyńskiej do redakcji, bądź Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej

Ogłoszenie wyników oraz Gala Finałowa odbędzie się 7 marca (sobota) o godz. 18.00 w Pensjonacie "Hadamówka" w Istebnej.


Aleksandra Libera-Cichy z Istebnej, lat 44
Moja szalona Mama jest filologiem i logopedą. Zawsze jednak chciała wychodzić do Pracy    w butach narciarskich, dlatego została także instruktorem narciarstwa. Miała wizję i marzenie: stworzyć Ośrodek Narciarski z prawdziwego zdarzenia. W 2006 kupiła pierwszą działkę       w Istebnej i tak się zaczęło. Dzisiaj na stoku Złotego Gronia stoi 6-osobowa kolej linowa „Złoty Groń”, a pomysły Mamy nie mają końca. Urodziła trójkę dzieci i ciągle wygrywa jakieś zawody narciarskie – choć w przeszłości nigdy nie była zawodniczką. W swojej kolekcji ma tytuł Mistrza Polski Instruktorów, a minionej zimy została Mistrzynią Polski Amatorów w slalomie – w swojej kategorii. Zaliczyła po drodze kilka maratonów na rolkach a kiedy jest czas na zabawę – zawsze ostatnia schodzi z parkietu. W wolnych chwilach pochłania ją fotografia. Mama gromadzi też starocie.. Lato z Mamą to zawsze camping i namioty, jesień to pełne kosze grzybów. Zaraża entuzjazmem. Ma wielkie serce i zawsze chętnie komuś pomoże. Czasem się zastanawiam – kiedy ona śpi? Potrafi usiąść za kierownicą dowolnego samochodu i przejechać 1000 km, żeby zobaczyć fajne miejsce. Jest spontaniczna i wrażliwa, a jednocześnie zdecydowana i konsekwentna w działaniu.

Lucyna Legierska z Koniakowa, lat 40
Od wielu lat z niesłabnącym zapałem,, realizuje swoją pedagogiczną pasję, stale się doskonaląc.  Do niedawna dyrektor Poradni, a następnie Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie. W zeszłym roku założyła Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Słoneczna Kraina” w Jaworzynce, poprzedzony doświadczeniem w zakresie pracy z rodzicami dzieci z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami w „Wyjątkowej Krainie” w Mikołowie oraz współpracą z wielu uczelniami, m.in. WSB w Cieszynie, gdzie jest członkiem Rady Ekspertów.  Pani Lucyna jest kobietą, która poświęca swój czas, serce i energię na pomoc dzieciom. Szczególnie bliskie jej sercu są dzieci niepełnosprawne, wymagające specjalnej troski i to dla nich głównie otworzyła „Słoneczną Krainę”. Wulkan energii, wciąż ma nowe pomysły. To kobieta elegancka, pewna siebie, zadbana, inteligentna, ciągle dbająca o swój rozwój. Wyrazista w tym, co robi, w sposobie bycia, w stylu ubierania się. Można ją lubić lub nie, ale koło jej postaci nie sposób przejść obojętnie.

Maria Bujok z Wisły, lat 54
To kobieta drobna ale ogromnego serca, zawsze uśmiechnięta, pełna życzliwości                      i optymizmu. Dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury. Jej zaangażowanie w działalność społeczną, szczególnie na rzecz miasta Wisła, udziela się innym mieszkańcom, którzy             z ochotą wspierają jej działania. Wspaniała organizatorka imprez kulturalnych oraz sportowych. Wprowadziła cykl imprez Retro w Wiśle. Wiele starań włożyła w pozyskanie środków              i powstanie „Alei Podań i Legend Śląska Cieszyńskiego” w Wiśle  Swoje nowatorskie pomysły realizuje z wielkim rozmachem, a zadowolenie otoczenia jest dla niej najważniejszą nagrodą. Kocha zwierzęta. Posiada dwa psy, które przygarnęła z ulicy, a także kilka koni. Mimo, że nie jest rodowitą Wiślanką wrosła w tą ziemię i odnalazła swoją pasję w promocji góralskiej tradycji. Bardzo duże znaczenie ma dla niej strój góralski, który zakłada przy każdej okazji. Do prac w formie wolontariatu w dużej mierze angażuje własną rodzinę dając przykład innym. Mówiąc krótko, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do wykonania czy załatwienia. Pasuje do niej powiedzenie „Gdzie diabeł nie może tam Marysię poślij”.

Magdalena Grala z Cieszyna , lat  37
 
Jest osobą otwartą, szczerą, uśmiechnięta, komunikatywną. Pani Prezes, która nie boi podejmować się nowych wyzwań – współinicjatorka założenia Spółdzielni Socjalnej OFKA. Wyznacza sobie nowe cele i pewnie dąży do ich realizacji.  Interesuje się tradycyjnym rzemiosłem, historią regionu oraz współczesnym dizajnem. Z pasji przewodniczka po Wzgórzu Zamkowym. Kolekcjonerka staroci. Potrafi godzić rolę żony, matki, studentki i bizneswomen. Cieszynianka z wyboru, ekonomistka z wykształcenia. Osoba propagująca aktywność społeczną i kulturalną wśród dzieci i młodzieży. Wierna fanka Těąínskiégo Divadla w Czeskim Cieszynie (Scena Polska), fanka Jaromira Nohavicy i zespołu Buldog. Ostatnio studentka Etnologii. To drobna kobietka o wielkiej sile i z niesamowitą ilością pomysłów. Spotkania, dyskusje czy negocjacje z Nią to raczej przyjemność, niż praca.
To kobieta wyjątkowa, ale nie idealna, bo ideały są nudne … to kobieta oryginalna!

Izabela Tymich z Cieszyna, lat 43
 
Człowiek – orkiestra poświęcająca swój czas i energię innym. Sympatyczna i miła, elegancka i zadbana, wieczna optymistka. Nikt inny tak jak Pani Iza nie potrafi porwać za sobą dzieci       i młodzież, zaangażować słabszych i silnych, zjednoczyć wokół tańca i pasji. Prowadzi fundację „Ster” oraz zajęcia taneczne w Cieszynie. Pani Izabela  zajmowała się również  działaniami socjoterapeutycznymi i edukacyjnymi dzieci i młodzieży. W ramach  PaT  organizowała  spotkania warsztatowe w formie pogawędek na temat przemocy . Owocem tych działań było zbudowanie z młodzieżą powiatu cieszyńskiego kilku spotów reklamowych głównie dotyczących przemocy. Od lat prowadzi Zespół PeDeBe  (80 -osobowa grupa dzieci ,młodzież dorośli) obecnie wspólnie z realizatorami przedsięwzięcia  teatralnego  przygotowuje JUBILEUSZOWE  WIDOWISKO  MUZYCZNE  tj. MUSICAL pt „ Czarodziejska lampa … „ (adaptacja powieści „Alladyn”) będzie to muzyczny prezent dla wielbicieli cieszyńskich musicali z okazji 10 lecia  szkoły tańca PeDeBe .  Pani Iza to wulkan energii, świetna nauczycielka i znakomita organizatorka
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: LLK Dodano: 2015-02-20, godz. 22:06