Gmina Istebna » Szkolnictwo » Szkoły Podstawowe » Szkoła Podstawowa nr 1 w Koniakowie
Szkolna Spartakiada w Koniakowie
29 stycznia 2015 roku był sportowym świętem w Szkole Podstawowej nr 1 w Koniakowie. W tym dniu odbyła się „Szkolna Spartakiada Zimowa”.

Uczniowie, zamiast w szkolnych murach, spędzili czwartkowe przedpołudnie na stoku narciarskim "SZAŃCE". Imprezę otworzyli pan dyrektor Andrzej Ryłko oraz pani wicedyrektor Alicja Kaczmarzyk. Przedstawiony został  harmonogram spartakiady, a następnie, aby zapalić ducha sportowej rywalizacji, każda klasa wykrzyczała wymyślone przez siebie hasło. Podczas zawodów uczniowie rywalizowali w następujących kategoriach: Slalom na nartach, Zjazd na „byle czym”, Rzeźba w śniegu oraz Tor przeszkód. W czasie zimowych zabaw na głodnych i zmęczonych J, ale szczęśliwych zawodników, czekała kiełbaska z grilla, pyszna grochówka oraz gorąca herbata. Po zakończonych zmaganiach sportowych pan dyrektor pogratulował wszystkim startującym w zawodach, a zwycięzcom poszczególnych konkurencji wręczył dyplomy, medale oraz drobne upominki. Z całą pewnością uczestnicy „Szkolnej Spartakiady Zimowej” świetnie się bawili i z pewnością zaliczą ten dzień do bardzo udanych.

Szczególne wyrazy uznania należą się właścicielom domu wypoczynkowego „U Zawadów” oraz wyciągu narciarskiego „SZAŃCE” w Koniakowie – państwu Mirosławie i Piotrowi Zawadom za umożliwienie zorganizowania Spartakiady na terenie całego kompleksu, a także nieodpłatne udostępnienie wyciągu. Szczere podziękowania należą się również panu Adamowi Legierskiemu z Koniakowa, który pracuje w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym i zapewnił wszystkim uczestnikom Spartakiady opiekę medyczną oraz pomagał w przeprowadzeniu konkurencji Slalom na nartach. Dzięki wszystkim sympatykom szkoły nasze dzieci w zdrowy i ciekawy sposób spędziły ten dzień, dziękujemy!

K. Legierska

Dodał: K.C Dodano: 2015-02-17, godz. 14:04