http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kultura » Aktualności kulturalne » Aktualności kulturalne 2015
Niezwykły Koncert z przygodami
Z pewnym opóźnieniem, ale z tym większą radością informujemy o niezwykłym koncercie, który po licznych perypetiach związanych z pogodą odbył się w Panewnikach.

Fotogaleria - kliknij tutaj...

W piątkowy wieczór 30 stycznia w bazylice św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia N. M. P. w Panewnikach u Ojców Franciszkanów odbył się po raz drugi KONCERT GÓRALI ŚLĄSKICH I ŻYWIECKICH.  Spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu przed jedną z najpiękniejszych i najbardziej okazałych szopek bożonarodzeniowych w Polsce, dzięki zaproszeniu proboszcza o. Alana Ruska - kustosza tejże bazyliki. Przedsięwzięcie to podjął z wielkim zaangażowaniem również Józef Skrzek, aby zagrać wspólnie z "Symfonią Beskidów" i wyśpiewać dla Bożej Dzieciny "Serce Górala i Groń". Jego obecność była jednak niemożliwa z powodu śmierci swojego brata. Składamy Ci Józefie głębokie wyrazy współczucia.
Nasz wyjazd na koncert stanął również pod wielkim znakiem zapytania. A to wszystko za sprawą warunków atmosferycznych intensywnie padającego śniegu i zablokowanych dróg. Po kilku godzinach oczekiwania w końcu jednak udało się wyjechać, choć w dużo mniejszym składzie. Nie pojechali z nami podopieczni Stowarzyszenia "Dobrze że Jesteś" z inscenizacją " O Świętej Rodzinie" ze względów bezpieczeństwa przy panujących warunkach pogodowych. W pełnej gotowości stanęli "Grojcowianie" - na czele z Panią Jadwigą Jurasz, którzy jako pierwsi dotarli do Panewnik.
KOCHANI JESZCZE RAZ WAM BARDZO DZIĘKUJEMY!!!
Dziękujemy również naszym muzykantom i śpiewakom z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa, a byli to: Józef Broda, Aneta Legierska, Monika Wałach i "Jetelinka", Zbyszek i Janek Wałach, Tadeusz Papierzyński, Jan Kaczmarzyk i wielu innych. Składamy Wam wielkie Bóg Zapłać!
Koncert miał na celu zebranie funduszy na odbudowę kościoła na Stecówce oraz udzielenie małego wsparcia na rzecz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych.
 
Przygotowała: Krystyna Kaczmarzyk
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: jk Dodano: 2015-02-10, godz. 22:30