Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
KONKURS „Moja Polska – coraz piękniejsza czyli 25 lat zmian
Cel konkursu:
Aktywizacja środowisk w Polsce i poza jej granicami mająca na celu zapoznanie się ze zmianami, jakie nastąpiły w ich rodzinnych stronach po 1989 roku. Istotą konkursu jest spojrzenie na swoje rodzinne miasto z perspektywy miejsca, w którym mieszkam obecnie. W konkursie może wziąć udział każdy, chociaż głównie konkurs kierowany jest do młodzieży szkolnej, której umiejętności będą szczególnie doceniane.
Opis działań:
  • - konkurs fotograficzny (zgłoszeniehttp://cdncache1-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png min 5 fotografii); finalnym efektem
    konkursu będzie wystawa pt. „Moje miasto dziś i 25 lat temu”, prezentująca
    najlepsze prace fotograficzne. Wystawa planowana jest w 2015 roku w Polsce oraz poza jej granicami.
  • - konkurs na krótki film ( około 300 sekund). Film powinien pokazywać
    miejsca, wyróżniające w ocenie autora w sposób szczególny prezentowaną
    miejscowość. Sugerowane jest wykorzystanie łatwodostępnych urządzeń jak np. smartphone, kamer amatorskich, itd. Prezentacja powstałych materiałów odbędzie się na specjalnie dedykowanej projektowi stronie interenetowej, a najlepsze prace wyemitowane zostaną na antenie partnerów medialnych.
  • - konkurs na najlepsze opowiadanie o tym, jak zmieniła się moja „mała Ojczyzna“ od 1989 roku. Sugerowany jest wywiad z rodzicami, dziadkami lub innymi bliskimi osobami. Takie nagranie audio powinno trwać około 10 minut.
    Wykorzystanie sprzętu oraz technik montażu jest dowolne. Priorytetem w ocenie pracy będzie treść nadesłanego materiału w kontekście tematu konkursu.
    Na laureatów konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody m.in. warsztaty edukacyjne w TVP POLONIA, TVS czy Radio SILESIA, dwuosobowe pobyty w atrakcyjnych hotelach na terenie Polski i wiele nagród rzeczowych. Nagrody zostaną wręczone  w Wiedniu.
    Projekt koordynowany jest z Wiednia i przeprowadzony jest przy współpracy z miastami i organizacjami partnerskimi oraz ośrodkami polonijnymi na całym świecie.
Prace:
  • - składamy osobiście do 15 grudnia 2014 roku w biurach: POLSKA, 43-370 Szczyrk, ul. Beskidzka 14 lub AUSTRIA, 1110 Wien, Rosa-Jochmann-Ring 5/7/5
  • - lub wysyłamy je drogą e-mailową do 15 grudnia 2014 roku na adres: konkurs@25.rp-project.info
Kontakt i koordynacja projektem:
z zagranicąMarek Czenczek, konkurs@25.rp-project.info
w BeskidachSabina Bugaj,  tel. +48 696 498 780, email: it@szczyrk.pl
ogólnieAndrzej Kempa, tel. +43 650 96 97 989, office@poloniasport.com
Partnerzy medialni: TVP Polonia, TVS, Radio ZET, Radio Silesia, LinkToPoland, Polonia Sport, CR 94.4.
„Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej”
oraz
„Projekt współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”.
Dodał: jk Dodano: 2014-12-08, godz. 14:51