http://www.istebna.eu/mieszkaniec?ref=occ

Styczeń 2016

P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności 2014
Słoneczne chwile w Słonecznej Krainie
W piątek 14 listopada miała miejsce piękna uroczystość. W Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym Słoneczna Kraina w Jaworzynce odbyło symboliczne otwarcie oraz pasowanie na przedszkolaka.

Tego dnia w przedszkolu oprócz dzieci, wychowawców zagościli również rodzice oraz zaproszeni goście: Henryk Gazurek, Teresa Łacek, Łucja Michałek, Zenon Knopek, Paweł Rucki oraz proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Jaworzynce ks. Stanisław Pindel.

Dyrektor przedszkola pani Lucyna Legierska razem z panią wice dyrektor Wiolettą Migacz – Lorek przywitały wszystkich przybyłych, przybliżyły krótko genezę powstania tego przedszkola.  Obie panie sporo się napracowały, aby w Jaworzynce mógł powstać Terapeutyczny Punk Przedszkolny, o czym opowiedział ks. Stanisław Pindel, który użyczył  domu katechetycznego na rzecz powstania placówki.  Wszyscy wspólnie odśpiewali pieśń Ojcowski Dom, a później uwaga wszystkich skupiła się na najmłodszych – przedszkolakach, którzy pod okiem wychowawców przygotowali dla gości program artystyczny. Piosenki, wierszyki, regionalne tańce w wykonaniu dzieci od razu wywołały uśmiechy na twarzach wszystkich oraz gromkie brawa za niezwykły występ.

W dalszej części ks. Stanisław Pindel zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy i poświęcił obiekt, bo jak sam powiedział „bez Boga ani do proga”. Pan Henryk Gazurek i pani Lucyna Legierska dokonali uroczystego przecięcia wstęgi i zaprosili wszystkich gości do wizyty w nowych salach, które służą dzieciom podczas zajęć terapeutycznych.

Na zakończenie pięknych uroczystości wszyscy goście zaproszeni zostali na poczęstunek, aby w swobodnych rozmowach móc wymienić kilka zdań o nowej placówce, która powstała z myślą o dzieciach.
 
 
drukuj drukuj
« powrót
Dodał: K.C Dodano: 2014-11-24, godz. 13:26