Gmina Istebna » Zdrowie i bezpieczeństwo » Straż Pożarna » JKSR-G Ochotnicza Straż Pożarna Istebna - Centrum » Archiwum
Zjazd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Jaworzynka 2006

W niedzielę 23 kwietnia br. odbył się Zjazd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Istebna w Jaworzynce. Zjazd Gminny odbywa się co 5 lat. W zjeździe uczestniczyło 36 delegatów z jestnstek OSP naszej gminy oraz zaproszeni goście m.in. Członek Zarządu Głównego, Prezez Zarzadu Wojewódzkiego OSP dh Alojzy Gąsiorczyk, Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP dh Jan Chrapek, Wójt Gminy Danuta Rabin, Komendant Ośrodka Wyszkolenia Komendy PSP w Cieszynie st. kpt. mgr inż. Damian Legierski, Komendant Placówki Straży Granicznej w Jaworzynce por. Jarosław Śliwka.
        Zjazd miał na celu podsumowanie  okres pięcioletniej działalności straży. Swoje sprawozania  przedstawili  Prezes Zarządu - dh Józef Czepczor, Komendant Gminny - dh Jan Waszut oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej dh Józef Chmiel.
Na zjeździe z funkcji Komendanta Gminego  rezygnację złożył dh Jan Waszut oraz z funkcji Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej dh Józef Chmiel. Wójt Gminy Danuta Rabin zlożyła druhom podziękowanie za długoletnią współpracę na pełnionych stanowiskach.
        Na zjeżdzie wybrano nowy zarząd oraz wyłoniono jego prezydium.
Prezesem Zarządu Gminnego ponownie wybrano dh Józefa Czepczora,
Damian Legierski -Komendat Gminny, Bolesław Haratyk - Wiceprezes, Mirosław Kukuczka - Wiceprezes, Renata Haratyk - Sekretarz,
Członkowie: Paweł Gazurek, Michał Kohut, Jan Probosz, Władysław Zowada, Stanisław Legierski, Jan Polok, Jan Jałowiczor, Ryszard Kolasa,Władysław Pawelec, Jan Jałowiczor, Władysław Czepczor, członek honorowy Jan Waszut.
Komisji Rewizyjna: Józef Kędzior - Przewodniczący, Paweł Rucki - Zastępca Przewodniczącego, Bogdan Ligocki - Sekretarz, Ryszard Skolniak - Członek
Dodał: P.G. Dodano: 2006-04-24, godz. 08:54