Inwestycje » Projekty krajowe » Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych » Remont drogi gminnej Tyniok i powiatowej Kamesznica Koniaków
Wniosek o dofinansowanie w ramach NPPDL
Przebudowa drogi gminnej nr 615 055 S na Tyniok oraz remont drogi powiatowej nr 1450 S Kamesznica – Koniaków to inwestycje ubiegające się wspólnie o dofinansowanie w wysokości 50% w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój na rok 2015.
Zadanie realizowane jest w partnerstwie Gminy Istebna i Powiatu Cieszyńskiego ponieważ jednym z kryteriów przy ocenie merytorycznej wniosku jest współpraca i udział finansowy jednostek samorządu terytorialnego. Zawarto porozumienie pomiędzy Gminą Istebna oraz Powiatem Cieszyńskim w dniu 14.07.2014 w sprawie powierzenia Gminie Istebna prowadzenia zadania – wykonania dokumentacji projektowej remontu drogi powiatowej nr 1450 S Kamesznica – Koniaków. Na każdym etapie przygotowania projektu, zwłaszcza przy ustalenia zakresu rzeczowego, harmonogramu realizacji, kosztorysowania itp. brał udział Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.
W dniach 29-30 września 2014 r. Rada Gminy Istebna oraz Rada Powiatu Cieszyńskiego podjęły uchwały, w wyniku których zawarte zostało porozumienie o przekazaniu przez Powiat Cieszyński zadania remontowego do realizacji Gminie Istebna.
Udział partnera (Powiatu Cieszyńskiego) w wartości projektu obejmującego przebudowę drogi gminnej i remont drogi powiatowej bez dotacji z budżetu państwa wynosi 23,10%.
Całkowity szacunkowy koszt zadania obejmujący przebudowę drogi gminnej i remont drogi powiatowej wynosi 1 549 534 zł. Koszt realizacji remontu drogi powiatowej powierzony Gminie Istebna wynosi 596 459 zł. W przypadku uzyskania dofinansowania w ramach NPPDL udział procentowy w kosztach realizacji zadania obejmującego remont drogi powiatowej wynosić będzie: dotacja z budżetu państwa 50%, Powiat Cieszyński 30%, Gmina Istebna 20%.
Długość dróg objętych wnioskiem wynosi łącznie 2897 m,  w tym: droga gminna Tyniok 2232 m i droga powiatowa Koniaków-Kamesznica 665 m. Realizacja zadania doprowadzi do utrzymania lub podniesienia użytkowej nośności drogi gminnej, poszerzenia i obejmuje następujące roboty budowlane: roboty rozbiórkowe, przełomy, odwodnienie, pobudowa, nawierzchnie: warstwa wiążąca i warstwa ścieralna, zjazdy, mijanki, roboty wykończeniowe i towarzyszące: ręczne roboty ziemne poprzeczne, zagęszczenie nasypów ubijakami, wyrównanie podbudowy tłuczniem, dwukrotne utrwalenie emulsją asfaltową i grysami kamiennymi pobocza, ręczne ścinanie poboczy oraz oznakowanie.
Wynik oceny wniosków i lista rankingowa będą znane do 30 listopada 2014 r. W przypadku pozytywnej oceny i wystarczającej liczby punktów remont dróg będzie realizowany w okresie maj – sierpień 2014 r.

Opracował: Wiesław Legierski
Dodał: DK Dodano: 2014-10-29, godz. 12:40